Oppo F7 – určený pre milovníkov selfie

ZDROJ | Oppo

Oppo dnes vypĺňa medzeru medzi základnou a najvyššou triedou modelom Oppo F7. Jeho prednosťou bude selfie kamera, ktorá má i podporu HDR.

ZDROJ | Oppo

Tí, čo si mysleli, že ostatní výrobcovia nebudú opakovať rovnaký výrez v displeji aký má iPhone X sa opätovne sklamú. Oppo F7 je totiž najnovším modelom, ktorý má tento dizajnový prvok tiež. Okolo neho je 6,23-palcový displej s rozlíšením 2 280 x 1 080 px, pomerom strán 19:9 a technológiou LCD.

Pozrite siOppo R15 a R15 DME – výrez v displeji nesmie chýbať

Výrez skrýva senzory, slúchadlo, no najdôležitejšie aj 25 Mpx snímač s clonou f/2.0 a podporou HDR. Podobne ako vivo V9 aj tu sa navyše o čo najlepšie výsledky stará umelá inteligencia. Mód Vivid zas slúži na zvýšenie saturácie farieb. Je preto ťažké povedať, či vôbec osobu, ktorá sa bude s Oppo F7 fotiť aj reálne spoznáte. Selfie kamera ale nebude úplne zbytočná, ak nepatríte medzi fanúšikov selfie záberov. Bude totiž vedieť smartfón odomknúť pomocou tváre.

ZDROJ | Oppo

Naopak na zadnej strane sa žiadne zázraky neudiali. Nachádza sa tu len jeden 16 Mpx snímač s clonou f/1.8 a LED bleskom. Pod ním je čítačka odtlačkov prstov.

Zariadenie bude poháňané osem-jadrovým čínskym procesorom MediaTek P60 s taktom 2 GHz. Spoločnosť mu bude robiť 4 alebo 6 GB RAM v závislosti od vnútorného úložiska, ktoré môže mať 64 alebo 128 GB priestoru. Bude ho tiež možné ďalej rozšíriť. Batéria má 3 400 mAh, zatiaľ ale nie je isté či bude podporovať rýchle nabíjanie.

ZDROJ | Oppo

Oppo F7 príde s predinštalovaným Androidom 8.0 na indický trh 9. apríla v červenej, striebornej a čiernej. 4 GB verzia bude stáť v prepočte 273 €, 6 GB model 336 €.

ZdrojOppo

Komentáre k článku