Oppo F5 – selfie expert oficiálne predstavený, fotky vylepšuje pomocou AI

ZDROJ | Oppo

Po slušnej sérii únikov poznáme Oppo F5 už aj oficiálne. Pýši sa displejom bez rámčekov a selfie fotoaparátom, ktorý vylepšuje fotografie pomocou umelej inteligencie.

Oppo F5 na prvý pohľad zaujme 6-palcovým Full HD+ displejom s pomerom strán 18:9. S touto generáciou naskočilo Oppo na trend bezrámčekových displejov, no ide na to tradičnejším spôsobom, teda minimálne rámčeky po bokoch. Fotoaparát, reproduktor a proximity senzor tak nie sú v žiadnom výreze, ale v hrubšom rámčeku na vrchnej strane.

ZDROJ | Oppo

Keď že sme pri prednom fotoaparáte, tam Oppo osadilo 20-megapixelový snímač o veľkosti 1/2,8 palca s clonou f/2.0. Jeho sila spočíva nie len v hardvéri, ale aj softvéri. Umelá inteligencia dokáže zvýrazniť črty tváre tak, aby výsledný snímok vyzeral čo najlepšie. Napriek absencii duálneho fotoaparátu dokáže Oppo F5 vytvárať fotografie s Bokeh efektom, teda s rozmazaným pozadím.

ZDROJ | Oppo

Pozrite siOPPO R11 FC Barcelona Limited Edition pre pravých fanúšikov

Predný fotoaparát podporuje aj odomykanie tvárou, no Oppo upozorňuje, že tento spôsob zabezpečenia nie je tak bezpečný, ako overenie snímačom odtlačkov prstov. Ten nájdeme na zadnej strane. Nad ním sa nachádza 16-megapixelový fotoaparát s clonou f/1.8, ktorý má dobre zvládať aj tmavé scény.

ZDROJ | Oppo

Pozrite siDobrý smartfón pod stromček sa dá kúpiť aj s limitom 150 €

Telefón poháňa osem-jadrový MediaTek Helio P23 MT6763T s grafickým čipom Mali G71 a operačným systémom je Android 7.1 s nadstavbou ColorOS 3.2. Na výber bude medzi verziou s 4 GB RAM a 6 GB RAM a interným úložiskom s kapacitou 32 GB alebo 64 GB. Samozrejme nechýba možnosť rozšírenia kapacity pamäťovou kartou microSD. Slot na pamäťovú kartu ponúka miesto na dve nano SIM karty. Batéria má kapacitu 3 200 mAh.

ZDROJ | Oppo

Oppo F5 je momentálne dostupný iba na Filipínach za 15 990 ₱, respektíve v prepočte za 270 €. Oficiálny predaj na našom trhu zatiaľ nie je potvrdený.

ZdrojOppo

Komentáre k článku