Oppo Ace2 prekvapuje bezdrôtovým nabíjaním AirVOOC s výkonom 40W

ZDROJ | Oppo

Čínska spoločnosť Oppo predstavila novú vlajkovú loď Ace2, čo je zároveň jej prvý smartfón s bezdrôtovým nabíjaním. Oppo Ace2 v tomto smere rovno preskakuje väčšinu konkurencie a na bezdrôtovej nabíjačke AirVOOC sa dokáže nabíjať výkonom 40W, vďaka čomu mu na plné nabitie stačí 56 minút.

Nová vlajková loď Oppo Ace2 dizajnom prednej strany nevybočuje zo zabehnutých koľají. Dominuje jej 6,5“ OLED displej s Full HD+ rozlíšením, ktorý poteší 90 Hz obnovovacou frekvenciou a až 180 Hz frekvenciou pri spracovaní dotyku. Kompletné pokrytie prednej strany smartfónu narúša iba drobná diera v ľavom hornom rohu, kde je umiestnený selfie fotoaparát s rozlíšením 16 Mpx.

ZDROJ | Oppo

Zadná strana je o niečo zaujímavejšia najmä vďaka kruhovému modulu fotoaparátov, ktorému kraľuje snímač s rozlíšením 48 Mpx. O ultraširokouhlé snímky sa postará 8 Mpx snímač a o portétové fotografie s rozmazaným pozadím dvojica snímačov s rozlíšením 2 Mpx. Použitie dvoch snímačov na tento účel je nezvyčajné, no mohlo by zabezpečiť lepšie rozpoznanie vzdialenosti objektov.

ZDROJ | Oppo

Smartfón poháňa čipset Qualcomm Snapdragon 865, ktorému v základnej verzii sekunduje 8 GB RAM. S touto operačnou pamäťou je v základe spárované interné úložisko UFS 3.0 s kapacitou 128 GB. Verzia s 12 GB RAM ponúkne používateľom až 256 GB úložisko. Operačným systémom je samozrejme najnovší Android 10 s nadstavbou ColorOS 7.1.

ZDROJ | Oppo

Batéria vlajkovej lode ponúkne kapacitu 4 000 mAh, no jej skutočným ťahákom je nabíjanie SuperVOOC, resp. AirVOOC. V prvom prípade ide o káblové nabíjanie s maximálnym výkonom 65W, v tom druhom o bezdrôtové nabíjanie s výkonom 40W. Bezdrôtovo sa údajne dokáže Oppo Ace2 nabiť na novej bezdrôtovej nabíjačke s aktívnym chladením už za 56 minút. Nová nabíjačka pritom bude stáť v prepočte iba 30 eur.

ZDROJ | Oppo

Oppo Ace2 bude na domácom čínskom trhu v predaji od 20. apríla vo fialovej, čiernej a šedomodrej farbe už od 520 eur. Verzia s 12 GB RAM a 256 GB úložiskom bude stáť v prepočte takmer 600 eur. Predaj na ostatných trhoch zatiaľ potvrdený nebol.

ZdrojOppo

Komentáre k článku