Oppo A5 – novinka s bezrámikovým displejom za 200 babiek

ZDROJ | Oppo

Čínska spoločnosť Oppo predstavila svoju čerstvú novinku Oppo A5. Tá okrem príjemnej ceny ponúkne populárny bezrámikový displej a procesor Snapdragon 450.

ZDROJ | Oppo

Stredná trieda Oppo A5 prichádza s 6,2″ LCD displejom s rozlíšením 1 520 x 720 pixelov a s pomerom strán 19:9. Samozrejme nechýba horný výrez pre snímače v štýle všetkých aktuálnych smartfónov počnúc od vydania iPhonu X.

Procesor tvorí spomínaný Snapdragon 450 s 8-jadrovým CPU 1,8 GHz. Vo vnútri nájdeme ešte 4 GB pamäte RAM a 64 GB úložisko s možnosťou rozšírenia o microSD kartu.

ZDROJ | Oppo

Pozrite siOppo F7 – určený pre milovníkov selfie

Výhodou pre všetkých milovníkov fotografovania je duálny fotoaparát 13 Mpx (f/2.2) + 2 Mpx (f/2.4) s podporou portrétneho módu pre fotky s rozostreným pozadím. Na prednej strane nájdeme bežnú 8 Mpx webkameru, ktorá však sľubuje funkcie umelej inteligencie, ktorá vám fotky ešte viac vylepší.

Plusom novinky Oppo A5 bude relatívne objemná 4 230 mAh batéria, ktorá sľubuje dlhú výdrž, ktorá zaručí pozerať video asi 14 hodín alebo hrať hru približne 11 hodín.

Oppo A5 ide po vzore svetových smartfónov a sľubuje hlasového asistenta Smart Voice Assistant, pomocou ktorého môžete váš smartfón ovládať. Nechýba možnosť nastavenia skratiek a konkrétnych príkazov.

ZDROJ | Oppo

Pozrite siVysúvacie telefóny sú späť, Oppo Find X skrýva v tele fotoaparát

Novinka tiež sľubuje možnosť inteligentného odomykania a keďže smartfón nedisponuje čítačkou odtlačkov prstu, môžeme očakávať podporu pre odomykanie tvárou.

Napriek tomu, že smartfón so sebou neprináša revolučné funkcie a je to iba ďalší kúsok do dlhého radu takmer na vlas podobných monotónnych smartfónov, Oppo A5 to aspoň neprehnal s cenou.

Smartfón bude dostupný v modrom a ružovom farebnom spracovaní a predobjednať sa bude dať od 13. júla. Cena je sympatických 225 dolárov, čo nám dokazuje, že dizajnovo štýlové smartfóny s dobrými funkciami nemusia stáť 1 000 eur.

ZdrojGsmarena,Oppo

Komentáre k článku