Oplatilo sa čakať na plne bezdrôtové slúchadlá Marshall Mode II?

ZDROJ | Marshall

Tradičný výrobca gitarových zosilňovačov a reproduktorov Marshall dlho váhal so zaradením bezdrôtových slúchadiel do svojho portfólia. Až teraz totiž prichádza so štupľovými slúchadlami. Oplatilo sa na ne čakať?

Novinka nezaprie dizajnovú líniu Marshallu. Puzdro má podobnú povrchovú úpravu ako má model Monitor II s veľkým logom výrobcu na vrchnej strane. USB-C port sa nachádza na pravej strane. V puzdre nájdete okrem dvojice slúchadiel párovacie tlačidlo.

ZDROJ | Marshall

Slúchadlá majú vydržať 5 hodín, spolu 25 hodín, puzdro ich dokáže nabiť až štyrikrát. O stave batérie informujú tri LED diódy (nabíjanie puzdra plus stav nabíjania každého slúchadla). Štuple sú kompaktné a vodeodolné (IPX4). Majú matný čierny povrch s výrazným M. Marshall k nim pribalil štyri veľkosti silikónových koncoviek do uši (S, M, L, XL).

ZDROJ | Marshall

Výrobca udáva frekvenčnú odozvu 6 mm dynamických meničov v rozmedzí od 20 Hz do 20 kHz, citlivosť 100,5 dB SPL pri 179 mV/1 kHz. Impedancia slúchadiel je 16 Ω. Bezdrôtový prenos zabezpečuje Bluetooth 5.1.

Pozrite siMarshall prináša vodotesný reproduktor Emberton

Ovládacie gestá sa nedajú prispôsobiť. Jedným klepnutím na pravé slúchadlo prehrávanie spustíte/pozastavíte, resp. prijmete hovor. Dvojitým poklepaním preskočíte na ďalšiu skladbu, trojitým sa vrátite na predchádzajúcu. Jedným klepnutím na ľavé slúchadlo prijmete hovor, alebo zvolíte režim transparentného zvuku. Dvojitým klepnutím na ľavé slúchadlo vyvoláte hlasového asistenta. Hlasitosť si dokážete regulovať len v priamo v zaradení.

ZDROJ | Marshall

Veľkým plusom slúchadiel je, že máte plnú kontrolu nad ekvalizérom. V aplikácii si môžete tiež vybrať prednastavený Marshall sound. Slúchadlá podporujú kodeky AAC a SBC.

ZDROJ | Marshall

Marshall Mode II sa začnú predávať 18. marca 2021. Ich cena je určená na 179 €, čo mnohých nepoteší, ak však prinesú naozaj kvalitný zvuk, o akom nás výrobca uisťuje, rozhodne nebude prestrelená. Škoda však, že neponúkajú aktívny filter hluku (ANC).

ZDROJ | Marshall

ZdrojMarshall

Komentáre k článku