Operate Now: Hospital – každodenná rutina v nemocnici

ZDROJ | SPIL Games

Hra Operate Now: Hospital má za 6 mesiacov od vydania viac než 10 miliónov stiahnutí. Prečo je tento simulátor nemocnice a lekárskeho života taký populárny?  To si skúsime zhodnotiť v tejto recenzii.

https://youtu.be/D_TCBzzSXi4

V hre Operate Now: Hospital sa dostanete do role doktora, ktorý práve nastúpil do novej nemocnice, ktorú vy ako hráč zároveň riadite. Kým na sále operujete fraktúru kosti, o poschodie vyššie sa vám dokončuje stavba novej magnetickej rezonancie.

Pozrite siMini Metro – trúfnete si organizovať sieť metra?

Nie je to ale iba o úlohách, hrou vás sprevádzajú zaujímavé postavy zasadené do dramatického príbehu. Ako hrou postupujete, odomykáte ďalšie skladačky z príbehu a jednotlivé postavy lepšie spoznávate.

Vývojári si dali záležať aj na samotnom operovaní pacientov, pri ktorom budete musieť opravovať zlomené kosti, zašívať rany a čistiť ich. Nejde teda len o povrchné klikanie na úlohy a následné čakanie na ich dokončenie, ako to býva v prípade väčšiny mobilných hier. Z veľkej časti je ale hra Operate Now. Hospital založená na overených mechanizmoch.

Stavby nových miestností trvajú určitý čas, no stavbu môžete urýchliť použitím zlatých sŕdc, ktoré v hre slúžia ako základná mena. Srdcia získavate postupom v hre, alebo ich môžete kúpiť za reálne peniaze.

Pozrite siGame Dev Tycoon – vybudujte si vlastnú hernú spoločnosť

Balíček s 240 srdcami stojí 3,49 €. Najviac si pritom môžete zakúpiť 5 700 sŕdc za 54,99 €. Sú to návykové mechanizmy, ktoré z vás buď vytiahnu peniaze, alebo vás nútia pri hre tráviť viac času.

Hru si ale užijete aj bez kupovania virtuálnej meny. V hre je vždy čo robiť, či už vás čaká pacient, rozširovanie kapacity nemocnice alebo sa musíte postarať o to, aby si všetci zamestnanci mali čas oddýchnuť. Po dlhšej dobe ale vpadnete do rutiny, keďže väčšina úloh sa neustále opakuje. Jediný prvok, ktorý vás môže dlhšiu dobu motivovať v pokračovaní je príbeh, ktorý je na bezplatnú hru vcelku zaujímavý.

Operate Now: Hospital je v základe bezplatná hra a preto nie je dôvod ju nevyskúšať. Ak máte radi nemocničné prostredie alebo „tycoon“ hry, určite skúste tento populárny kúsok od štúdia SPIL Games.

ZDROJ | SPIL Games

Operate Now: Hospital84%

Veľkosť:
798 MB
Platforma:
iOS 8.0 alebo vyšší, Android 4.2 alebo vyšší
Cena:
0,00 €

V bezplatnej hre Operate Now: Hospital sa dostanete do role doktora, ktorý nastúpil do novej nemocnice, ktorú vy ako hráč zároveň riadite. Budete tak mať príležitosť operovať, stavať nové miestnosti či riadiť smeny doktorov.

Komentáre k článku