Operačný systém Sailfish znova ožíva, nebude ale pre každého

ZDROJ | Jolla

Konferencie MWC sa zúčastnila aj spoločnosť Jolla, pričom oznámila reinkarnáciu svojho operačného systému Sailfish. Nebude ale určený pre všetkých.

https://youtu.be/6CujSvOu0z0

Fínsku spoločnosť Jolla v roku 2011 založili bývalí zamestnanci Apple. Odvtedy sa snaží na trhu mobilných operačných systémov zaujať potenciálnych používateľov, ktorým sa nepozdáva Android ani iOS. Skúšala to už niekoľkými smartfónmi aj predajom svojho softvéru. Keď už si všetci mysleli, že Sailfish už neuvidíme, nová verzia Sailfish 3 bola predstavená na konferencii MWC 2018.

Operačný systém s poradovým číslom 3 ale nebude dostupný pre každého. Spoločnosť ho bude spočiatku ponúkať len pre smartfón Sony Xperia XA2 a ďalšie menej známe zariadenia Gemini PDA a tablet od značky Inoi. Zaujímavosťou je aj plán spoločnosti svoj softvér rozšíriť aj medzi tlačidlové telefóny.

Pozrite siVyrastie z Jolla Sailfish 2.0 nový konkurent pre Android a iOS?

I napriek tomu, že Jolla je stále skúpa na detaily, prezradila aspoň niekoľko informácií. Tou najhlavnejšou asi bude nárast v rýchlosti o 30 % oproti predošlej verzii a kompatibilita s niektorými Android aplikáciami. Zmenilo sa aj prostredie, ktoré bude tvorené jasnejšími farbami. Veľkou zmenou je aj plná cloudová integrácia, ktorá má priniesť zálohu dát všetkého druhu od fotiek cez poznámky až po internetové záložky.

A pre koho bude Sailfish 3 určený? Jolla upustila od snahy konkurovať Androidu a zamerala sa na boj o zákazníka v oblasti smartfónov nižších tried. Tu ale spoločnosť znova narazí na zabehnutého hráča v podobe Androidu Go, ktorý ponúka spoľahlivý systém s rýchlymi aktualizáciami pre lacné modely. A navyše disponuje výhodou veľkého spektra Android aplikácií. Viac detailov by sme sa mali dozvedieť už v tretom kvartáli tohto roka.
O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2018 SA STARÁ ESET.

ZdrojJolla

Komentáre k článku