Opera spúšťa kryptomenovú peňaženku pre Android aplikáciu

ZDROJ | Opera

Internetový prehliadač Opera spúšťa kryptomenovú peňaženku, na ktorú si budete môcť poslať a mať uložené kryptomeny. Je dostupná v rámci aplikácie pre Android.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=76&v=aq5yJ0TqhbY

Napriek tomu, že kryptomeny v posledných mesiacoch strácajú svoju hodnotu, firmy ich pokračujú podporovať. Platí to aj o Opere, ktorá sa rozhodla založiť kryptomenovú peňaženku pre Android smartfóny.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=232&v=YszeFIyJIcI

Pozrite siOpera Reborn – užite si nový vylepšený prehliadač

Opera síce nie je najpopulárnejším internetovým prehliadačom, no posledné roky sa púšťa do zaujímavých a inovatívnych projektov, ktoré stoja za to. Spomenieme napríklad netradičný prehliadač Opera Reborn alebo koncept Opera Neon. Najnovšie firma Opera prináša kryptomenovú peňaženku pre smartfóny.

Ak si stiahnete Opera aplikáciu na smartfón, môžete v rámci nej využívať kryptomenovú peňaženku. Zo začiatku bude peňaženka podporovať iba kryptomenu Ethereum, no neskôr by mali pribudnúť aj ďalšie populárne kryptomeny a krypto-tokeny.

Jedinou nevýhodou peňaženky môže byť nedostupnosť aplikácie pre iOS smartfóny. Na druhej strane peňaženka predstavuje jednoduchý spôsob ako posielať a uchovávať kryptomeny. Rozhranie podporuje aj čítanie QR kódov, takže sa celý proces autorizácie zjednoduší a tiež bude bezpečnejší.

ZDROJ | Opera

Pozrite siOpera pridala do svojho prehliadača peňaženku na kryptomeny

Opera tiež umožňuje pomocou kryptomenovej peňaženky aj platiť v internetovom obchode za tovar. Nechýba podpora pre aplikácie tretích strán, ktoré fungujú na Blockchaine. Z Opera aplikácie tak napríklad môžete jednoducho prejsť do služby Cryptokitties a kúpiť si virtuálnu mačku. Tá sa vám po kúpení objaví priamo v aplikácii pod zložkou collectibles.

Ak vás takáto peňaženka pre kryptomeny zaujala a máte Android smartfón, môžete si Opera aplikáciu stiahnuť bezplatne cez Google Play Store. Verím, že do budúcna sa dočkáme aj aplikácie pre smartfóny.

ZdrojOpera

Komentáre k článku