Opera Reborn – užite si nový vylepšený prehliadač

ZDROJ | Opera

Začiatkom tohto roka sme písali o zaujímavom koncepte prehliadača Opera Neon. Prvky tohto konceptu firma implementovala aj do klasického prehliadača a tak sa zrodila Opera Reborn.

https://www.youtube.com/watch?v=EiyDrbwsNlA

Potreba byť neustále online a v spojení so sociálnymi sieťami je hlavným trendom, ktorý určuje smerovanie väčšiny technológií. Rovnako to platí aj pre internetové prehliadače, ktoré sa snažia vymyslieť nové spôsoby, ako zaujať svojich používateľov a ako sa odlíšiť od konkurencie.

Opera s označením Reborn si vzala niektoré prvky z konceptu Opera Neon a aplikovala ich priamo do nového rozhrania prehliadača. Opere tak pribudol špeciálny sidebar so sociálnymi sieťami ako napríklad WhatsApp, Facebook Messenger a Telegram.

ZDROJ | Opera

Pozrite siOpera Neon – že by revolúcia vo webových prehliadačoch?

Odpovedať na otázky zo sociálnych sietí tak budete vedieť bez toho, aby ste museli prepínať medzi tabmi a jednotlivými zložkami. Komunikácia tak bude efektívnejšia a pohodlnejšia.

Ide v podstate o vylepšenú verziu rozdelenia obrazovky, no Opera Reborn to dotiahla k dokonalosti. Ak by vám napríklad prvotné rozloženie obrazovky nevyhovovalo, stačí si nastaviť a upraviť domovskú stránku podľa seba.

Opera Reborn ponúka okrem integrácie sociálnych sietí aj nové používateľské rozhranie, zaujímavé farebné témy, animované ikony a tiež populárny dark mode. Keď si napríklad spustíte súkromný mód, spustí sa vtipná animácia zakrytia okna.

ZDROJ | Opera

Zabudované ad-block programy, čiže nástroje na blokovanie reklamy a neobmädzený prístup k VPN sieti je iba výhodou novej Opery Reborn. Prehliadač podporuje programy Easylist a EasyPrivacy.

ZDROJ | Opera

Pozrite siOpera odteraz ponúka neobmedzené VPN zadarmo

Opera zároveň sľubuje optimalizovanú rýchlosť pri práci v prehliadači a tiež svižnejšie načítanie niektorých stránok či videí. Zároveň by Opera Reborn mala mať aj nižšiu spotrebu batérie.

Opera Reborn podporuje aj klávesové skratky, ktoré sú veľmi populárne a vedia urýchliť proces prepínania medzi chatmi.

Ak si chcete tento zaujímavý prehliadač vyskúšať, môžete si ho stiahnuť na oficiálnej stránke Opery. Podľa nás vyzerá perfektne.

ZDROJ | Opera

ZdrojOpera

Komentáre k článku