Opera pridala do svojho prehliadača peňaženku na kryptomeny

Opera sa snaží prilákať používateľov konkurenčných prehliadačov rôznymi spôsobmi. Najnovšie do svojho prehliadača pre Android pridala peňaženku na kryptomeny. Prednosť dostal Ethereum.

ZDROJ | Opera

Uzavretá beta verzia prehliadača Opera pre Android obsahuje peňaženku pre kryptomenu Ethereum, pričom podpora pre ďalšie meny príde neskôr. Používatelia tohto prehliadača tak získajú jednoduchý a rýchly prístup k ich virtuálnym finančným prostriedkom.

Pozrite siKradnutie kryptomien patrí k novým trendom v oblasti kyberzločinov

Najpopulárnejšou a najhodnotnejšou kryptomenou je samozrejme Bitcoin, no ten funguje v podstate len ako virtuálne platidlo, respektíve držiteľ hodnoty. Ethereum oproti tomu slúži ako vývojárska platforma, na ktorej je možné vytvárať aplikácie. Opera verí, že je to prvý krok k decentralizovanému internetu, respektíve k Webu 3.0.

Ľahko dostupná peňaženka s jednoduchým používateľským prostredím by mohla prilákať menej skúsených používateľov do sveta kryptomien. To by mohlo oživiť trh kryptomien, ktorý po januárovom raste a následnom poklese stagnuje.

Opera oficiálne z počiatku pozývala záujemcov do uzavretej beta verzie na testovanie peňaženky. V tomto momente je však oficiálny článok o peňaženke z nejakého dôvodu nedostupný.

ZdrojThe Verge

Komentáre k článku