OpenAI bot bez problémov porazil profesionálnych hráčov hry Dota 2

Profesionálni hráči jednej z najpopulárnejších online hier, Dota 2, sa naučili cennú lekciu. V zápase ich porazila umelá inteligencia OpenAI.

https://www.youtube.com/watch?v=pNfV5nQXVCQ

Počas herného eventu v San Franciscu súťažil proti umelej inteligencii OpenAI Five profesionálny hráčsky tím s úspešnosťou 99,95 percentilu. Z troch zápasov vyhral tím iba jeden.

Počas prvého zápasu sa podarilo umelej inteligencii poraziť ľudského protivníka bez toho, aby jej zničil obrannú vežu. V druhom zápase sa podarilo profesionálnym hráčom zničiť jednu z piatich obranných veží, no to bolo tak všetko, keďže OpenAI Five nakoniec vyhrala. Až tretí zápas bol pre ľudských hráčov víťazný.

ZDROJ | OpenAI

Pozrite siUmelá inteligencia nebude zabíjať! Tak sľubuje šéf Tesly, DeepMind, Skype a iní

Jeden zápas v hre Dota 2 trvá priemerne 30-40 minút, no hráčom sa podarilo skončiť za menej ako polhodinu. Umelá inteligencia ukazuje, kam sa až dá zájsť.

Na druhej strane existujú aj hranice ako napríklad, že v hre Dota 2 vie hrať iba za 18 zo 150 hrdinov a nemôže používať schopnosti ako ilúzie a vyvolávania. Vie však vytvoriť taktiku, ktorú vie prispôsobiť podľa protivníka.

Zaujímavosťou tiež je, že umelá inteligencia dokáže predpovedať, aká je šanca na výhru. Kým v prvom zápase predpovedala 95 % pravdepodobnosť na úspech, v druhom už iba 76,2 %. Tretí zápas predpovedala na 2,9 %.

ZDROJ | OpenAI

Pozrite siOpenAI ide do výskumu umelej inteligencie s Microsoftom

OpenAI Five sa učí na základe neustáleho hrania. Podľa informácií, umelá inteligencia odohrala 180 rokov hernej doby počas hrania každý deň. Z toho 80 % hrala proti sebe a 20 % proti svojim starším verziám.

OpenAI Five je nezisková organizácia založená v San Franciscu, ktorá je podporovaná takými menami ako Elon Musk, Reid Hoffman či Peter Thiel a ktorá chce aplikovať zistenia umelej inteligencie na rôzne sféry života.

ZdrojOpenAI,Venture Beat

Komentáre k článku