Opel Mokka-e ponúkne dojazd cez 320 km a 100 kW motor

ZDROJ | Opel

PSA pod značkou Opel predstavilo svoj už druhý elektromobil, crossover Mokka-e. Novinka postavená na rovnakej platforme ako Peugeot e-2008 ponúkne takmer rovnaké parametre v inom obale. Novinka sa chváli ale vyšším dojazdom pri rovnakej kapacite batérie.

ZDROJ | Opel

Pozrite siPlne elektrickú dodávku má už aj Opel, v predaji bude na jeseň

Opel Mokka-e je postavený na rovnakej platforme e-CMP, ktorú PSA vyvíjali pre rôzne typy elektromobilov blízkej budúcnosti. Vďaka modulárnej platforme tak PSA môže vyrábať desiatky rôznych modelov bez výraznejších úprav platformy. Na tejto platforme je postavený napríklad aj Opel Corsa-e.

Aj preto sa niet čomu čudovať, že v elektromobile nájdeme 50 kWh batériu a 100 kW elektromotor poháňajúci prednú nápravu s krútiacim momentom 260 Nm. Tým, že je Mokka-e ťažšia a väčšia ako Corsa-e, dojazd je o čosi nižší – 322 km podľa metodiky WLTP.

Batéria sa nabíja maximálnym výkonom 100 kW, čo nie je na túto triedu vôbec zlé. Z 0 na 80% sa tak dokáže batéria nabiť za 30 minút, potom sa už nabíjanie spomalí pre ochranu batérie i celej elektroniky. V prípade nabíjania striedavým prúdom je nabíjanie obmedzené internou 11 kW nabíjačkou. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 150 km/h.

ZDROJ | Opel

Dizajn novinky vzdialene pripomína koncept GT X z roku 2018, hlavne svetlami a črtami jednotlivých partií. Od konceptu so suicide dverami má síce celkovo ďaleko, ale dizajn Mokka-e sa vcelku vydaril. Dĺžka vozidla je 4,16 m, výška 1,79 m, kufor má objem 350 litrov.

ZDROJ | Opel

Poteší aj celkom moderný interiér s dvomi veľkými displejmi – jeden pred vodičom (Opel Vizor), druhý na stredovej konzole (Opel Pure Panel). Z tech výbavy majú potešiť aj InteliLux LEd svetlomety, adaptívny tempomat, 180° zadná kamera apod.

ZDROJ | Opel

Novinka sa má na trhu objaviť v lete, v dílerstvách bude ale až začiatkom budúceho roka. Napriek tomu, že PSA na rovnakej platforme vyrába, resp. bude vyrábať pomerne veľké množstvo modelov, ich cena nebude vôbec nízka. Aj spomínaný Opel Corsa-e má cenu začínajúcu na sume 30 000 €, čo je viac ako dvojnásobok, kde začína benzínový model.

ZdrojOpel

Komentáre k článku