Opel Combo-e – 50 kWh batéria, 100 kW nabíjanie a dojazd 275 km

ZDROJ | Opel

Hoci Opel má jediný elektromobil (ak nerátame predstavenú Mokka-e) pre bežných smrteľníkov, pre biznis sféru predstavuje už štvrtý elektromobil. Po modeloch Vivaro-e, Zafira-e Life a Vivaro-e Life prichádza model Combo-e. Ide o najmenšiu dodávku no so stále dostatočne veľkým úložným priestorom.

ZDROJ | Opel

Opel Combo-e bude zdieľať rovnakú platformu ako ostatné dodávky z koncernu PSA, resp. Stellantis. Ponúkne 50 kWh batériu, ktorá dodá elektromobilu 275 km jazdy. Ide o meranie metodikou WLTP, reálne tak môžeme počítať s dojazdom o 50-75 km menším. Na nabíjanie je možné využívať až 100 kW DC nabíjačky, alebo maximálna 11 kW AC nabíjačky.

ZDROJ | Opel

Škoda slabšej, iba 11 kW AC nabíjačky vo vozidle, aj to za príplatok. V základe je 7,4 kW AC nabíjačka. Máloktorý podnikateľ má totiž možnosť si nechať namontovať 50 či 100 kW DC nabíjačku a tak väčšina z nich bude používať „domáce“ nabíjačky na striedavý prúd. Takéto nabíjanie potrvá pokojne aj 5 hodín.

Zatiaľ nie je známe, či Combo-e ponúkne aj väčšie batérie od svojich väčších súrodencov. Je totiž možné, že rázvor náprav nedovoľuje umiestniť nie len kapacitne, ale aj objemovo väčšiu batériu.

ZDROJ | Opel

O pohon sa stará 100 kW elektromotor poháňajúci prednú nápravu. Krútiaci moment 260 Nm rozbehne aj plne naloženú dodávku. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 130 km/h.

Dodávka Combo-e nie je určite na veľké vzdialenosti, skôr naopak, určená je pre biznis sféru operujúcu v mestách a ich okolí. Mnohé európske mestá od určitého roku plne zakážu vstup vozidiel s konvenčnými motormi nie len do svojich centier, ale i širších centier či dokonca celých miest. Combo-e tak bude ideálny dopravný prostriedok pre podniky v týchto mestách. Ale aj iných, na elektromobily stále platia isté výhody, dokonca aj na Slovensku, kde je podpora elektromobility, resp. zelenej dopravy iba v plienkach.

ZDROJ | Opel

Opel Combo-e bude v predaji v dvoch veľkostiach – M a XL a štyroch konfiguráciách. Menšia verzia bude mať 4,4 m dĺžku, verzia XL bude mať 4,75 m. Väčšia verzia ponúkne slušných 4,4 m3 priestoru a maximálne zaťaženie na úrovni 800 kg. Maximom pre ťahanie má byť 750 kg príves. Po modeli Combo-e vo verzii van príde na trh určte aj model Life, čo je vlastne elektrický mikrobus.

ZDROJ | Opel

Opel Combo-e má prísť na trh túto jeseň. Ceny zatiaľ ale nie sú známe. Combo vo verzii van začína na sume čosi vyše 13 000 €. S batériou by mohol stáť o 7-8 000 € viac, no to je iba náš odhad.

ZDROJ | Opel

ZdrojOpel

Komentáre k článku