Oni to skutočne urobili. Samsung má 6,3 palcový smartfón

Smartfóny od Samsungu zrejme dosiahli svoj vrchol. Nový rad Galaxy Mega prináša dvojicu telefónov s nadrozmernou uhlopriečkou. Najčším sa stal Mega 6.3, teda z názvu už vypovedá, že má integrovanú 6,3 palcovú obrazovku. No tá dosahuje v porovnaní s konkurenciou len HD rozlíšenie. Väčší aparát, s ktorým je možné telefonovať, má Samsung už len vo forme tabletu, napríklad Galaxy Tab 7.7. Avšak zdá sa, že dopyt po obdobných zariadeniach existuje a používatelia chcú zariadenia, ktoré kombinujú tablet s telefónom.

Samsung Galaxy Mega 6.3

Galaxy Mega 6.3 je na svoju veľkosť pomerne tenký, hrúbka je len 8 mm. Šírka a výška dosahujú 88 x 168 mm. Hmotnosť je celkom 199 gramov. Konštrukcia je z plastu a má odnímateľný zadný kryt. Osadený fotoaparát má integrovaný 8 Mpx čip a zvládne nahrávať video vo Full HD rozlíšení. Predná kamera má 1,9 Mpx. Batéria dosahuje kapacitu 3 200 mAh, no pri veľkosti displeja sa dá očakávať jeden a jeden a pol dna reálnej výdrže.

Samsung Galaxy Mega 6.3

Rozloženie tlačidiel pre reguláciu hlasitosti či odblokovania je prispôsobené veľkosti, teda sú posunuté pomerne nižšie ako obyčajne. Procesor má integrované dve jadrá a pracuje na frekvencii 1,7 GHz. Počet RAM má netypickú veľkosť – 1,5 GB. Kapacita používateľskej pamäte bude 8 GB alebo 16 GB, samozrejmosťou u Samsungu je podpora microSD kariet. Používateľ taktiež môže počítať s technológiami ako Bluetooth, Wi-Fi, GPS, GLONASS, NFC, či dátové prenosy v 3G.

Okrem základných funkcií Androidu 4.2 ponúkne prednosti TouchWizu, ktoré má zatiaľ len Galaxy S 4. Teda napríklad S Translator. Cena zatiaľ nebola upresnená, no do predaja sa dostane v Európe behom mája.

Foto: Samsung

Komentáre k článku