OnePlus X za 269 € ponúkne bohatú výbavu a luxusný vzhľad

ZDROJ | OnePlus

Čínsky výrobca OnePlus sa preslávil smartfónom OnePlus One, neskôr pribudol model One Plus 2, no a dnes predstavuje nový model X. OnePlus X nie je top-end smartfónom, ako jeho súrodenci, no za cenu v prepočte okolo 269 € ponúkne štýlový až luxusný dizajn a veľmi slušnú výbavu.

https://www.youtube.com/watch?v=P_AJ2NcZZJk

Základom je procesor Snapdragon 801 so 4 jadrami taktovanými na 2,3 GHz, grafika Adreno 330 a 3 GB RAM. Vnútorná pamäť má len 16 GB, no je ju možné rozšíriť microSDXC kartou do 128 GB. Tú vložíte do duálneho slotu pre SIM karty. V takom prípade bude aj OnePlus X iba jednosimkový.

OnePlus X 8
ZDROJ | OnePlus

V tele s rozmermi 140 x 69 x 6,9 mm a hmotnosťou 138 gramov (160 g verzia Ceramic) je však len 2 525 mAh batéria. USB-C port do tohto modelu výrobca nepoužil, nájdete tu len klasický microUSB port. Displej má 5″ a Full HD rozlíšenie (441 PPI), pričom je typu AMOLED a je ukrytý pod Gorilla Glass 3 odolným sklom.

OnePlus X 14
ZDROJ | OnePlus

Novinka podporuje všetky známe siete, vrátane tých LTE. Nechýba WiFi, Bluetooth 4.0, GPS/GLONASS, no NFC by ste tu opäť čakali márne. OnePlus X pracuje na upravenom Androide 5.1 nazývanom Oxygen OS. Hlavný fotoaparát má 13 Mpx, je typu ISOCELL a je pod optikou so svetelnosťou f/2,2. Full HD video pri 30 fps je samozrejmosťou. Predná webkamera má 8 Mpx rozlíšenie a optiku s f/2,4.

Pozrite siROZBALILI SME nový OnePlus 2 – Čo všetko je v balení?

https://www.youtube.com/watch?v=KrDIx_xTH4E

 

V predaji budú dve verzie. Onyx za spomínaných 269 € a model Ceramic so špeciálnou keramickou zadnou stranou s cenou 369 €, no len v obmedzenom množstve 10 000 kusov. Prvý mesiac bude novinka dostupná len na pozvánku. Po mesiaci chce spoločnosť pravidelne robiť týždňové predaje, pričom ak budú stíhať vyrábať dostatok smartfónov, OnePlus X bude neskôr bez pozvánky. V predaji bude samozrejme aj puzdro zadnej strany v rôznych dizajnoch.

OnePlus X 11
ZDROJ | OnePlus

ZdrojOnePlus

Komentáre k článku