OnePlus vytvoril najkrajší smartfón s vychytávkami aké nemá nikto

ZDROJ | 9to5 Google

Čínska spoločnosť OnePlus, ktorá je už aj u nás dobre známa, na výstave CES 2020 v americkom Las Vegas predstavila svoj najnovší smartfón, OnePlus Concept One. Jeho jedinou chybou je azda len to, že ide o koncept.

Výrobca OnePlus len nedávno predstavil svoje nové vlajkové lode, modely OnePlus 7T, 7T Pro a jeho McLaren verziu. Dnes, na výstave CES 2020 ale prekvapil azda najkrajším smartfónom súčasnosti. Inak obyčajnú placku totiž zabalil do kože v pútavej oranžovej farbe Papaya Orange, ktorú vo veľkom využíva práve britský McLaren.

ZDROJ | OnePlus

Práve McLaren stál aj pri zrode, resp. vývoji tohto modelu a nie len v tom, že OnePlus požičal svojich najlepších krajčírov kože. Novinka inšpirovaná hyperšportovým vozidlom McLaren 720S si z tohto modelu požičala aj čosi iné – elektrochromatické sklo, ktoré kryje trio zadných fotoaparátov.

Práve elektrochromatické sklo, ktoré ale výrobcovia museli pretvoriť pre potreby sveta smartfónov, je unikát, aký sme tu ešte nemali. V prípade nečinnosti fotoaparátu sú totiž šošovky kompletne ukryté pod jednoliatym čiernym sklom medzi koženými prvkami. Po zapnutí aplikácie fotoaparátu sa ale okamžite sklo pretvorí na číre, aby nebránilo prenikaniu svetla na snímače fotoaparátu.

Čas prechodu z plnej čiernej na priehľadnú má sklu trvať len 0,7 sekundy. Na prezentácii sa OnePlus nechalo tiež počuť, že tento efekt nemá výrazný vplyv na batériu.

ZDROJ | OnePlus
ZDROJ | OnePlus

Elektrochromatické sklo McLaren využíva na v presklených strechách svojich hyperšportov. My ostatní sa s ním môžme stretávať pri automaticky zatmavujúcich sa spätných zrkadlách v našich automobiloch. A možno sa ho raz dočkáme aj v smartfónoch. Musíte totiž uznať, že skrytie šošoviek pridáva smartfónu Concept One punc elegancie, s výraznou kožou po okrajoch aj poriadnu dávku luxusu.

Smartfón sám o sebe má vychádzať z októbrového modelu OnePlus 7T Pro McLaren, takže nesklame ani po stránke výkonu, výdrže či spracovania. Samozrejmosťou je tak aj vyskakovacia web kamera z tela.

Žiaľ, OnePlus Concept One je len konceptom a do predaja ho čínsky výrobca nechystá. Na druhej strane je dosť možné, že časom sa táto technológia objaví v niektorom top-end modeli výrobcu ako bonusová vlastnosť prémiovej verzie.

ZDROJ | OnePlus

ZdrojOnePlus forum

Komentáre k článku