OnePlus Nord 2 – návrat stratenej legendy?

ZDROJ | OnLeaks

Minulý rok priniesol OnePlus vynikajúci telefón strednej triedy, Nord. Nová generácia by mala vďaka umelej inteligencii priniesť ešte lepšie využitie. Tá bude mať totiž v novinke popredné miesto.

OnePlus vstúpil pred zhruba siedmymi rokmi na trh, kedy svoje prvé mobily propagoval s mottom zabiják vlajkových lodí. Ponúkali totiž skvelý pomer medzi výkonom, parametrami a cenou.

OnePlus teraz na Twitteri oznámil príchod nového smartfónu s krátkym reklamným šotom s sloganom Skoro všetko, o čo by ste mohli požiadať.

OnePlus oficiálne potvrdil, že model Nord 2 bude prvým smartfónom spoločnosti, ktorý bude poháňať procesor MediaTek, konkrétne MediaTek Dimensity 1200 AI.

Pozrite siOnePlus Nord CE 5G – komplikovaný názov, zato výborný smartfón

Spoločnosť vraj úzko spolupracovala s MediaTek, aby mohla poskytnúť exkluzívny zážitok s vylepšenou AI. Tá ukáže svoje svaly najmä v prípade snímania fotografií a v hrách. Nový procesor má napríklad zabezpečiť lepšie zobrazovanie na displeji, rýchlejšiu odozvu a plynulejšie hranie hier.

Režim AI Photo Enhancement rozpozná až 22 rôznych scén a aplikuje na ne optimálne nastavenia vrátane času uzávierky pre nočnú fotografiu či snímanie pri slabom osvetlení. Režim AI Video Enhancement umožní použiť HDR priamo počas natáčania videa.

ZDROJ | OnePlus

Čipset má špeciálnu podporu pre DOL-HDR (Digital OverLap). Rovnaký senzor sa už používa v sérii OnePlus 9. Na rozdiel od HDR dokáže DOL-HDR zachytiť viacero expozícií naraz a vďaka tomu dokáže znížiť množstvo duchov.

Smart Ambient Display využíva AI na inteligentné automatické prispôsobenie jasu, ktoré berie do úvahy okolie používateľa a zobrazovaný obsah na displeji. Dimensity 1200-AI zvládne upscale štandardného rozlíšenia, videa zo štandardného dynamického rozsahu, na HD (AI Resolution Boost) a HDR (AI Color Boost).

ZDROJ | OnePlus

Okrem čipsetu 1200-AI toho však veľa o novinke nevieme. Niektoré parametre OnePlus Nord 2 unikli už v júni, ak budú pravdivé, očakávať môžeme 6,53-palcový 90 Hz AMOLED HDR10+ displej s rozlíšením 1080p x 2 400 px a batériu s kapacitou 4 500 mAh s 30 W rýchlym nabíjaním (TBD napájanie).

O kvalitné fotografie sa postará 50 Mpx senzor Sony IMX766. Dopĺňať ho bude 8 Mpx ultra širokouhlý objektív a 2 Mpx snímač hĺbky, vpredu bude 32 Mpx webkamera. Novinka bude podporovať 5G sieť, pobeží na 8 GB RAM/128 GB ROM a Androide 11.

OnePlus Nord 2 by mal byť uvedený na trh 22. júla.

ZdrojOnePlus,Amazon

Komentáre k článku