OnePlus má svoj prvý vlastný televízor s displejom od Samsungu

ZDROJ | OnePlus

Čínske OnePlus neukázalo iba nový smartfón, ale aj nový televízor. Úplne nový. OnePlus TV 55 Q1 je totiž prvým televízorom s logom OnePlus. Displej s 4K UHD rozlíšením má od Samsungu, zvyšok má vlastné.

ZDROJ | OnePlus

OnePlus TV cieli hlavne na dizajn. Cena začínajúca na sume okolo 900 € nepatrí medzi najnižšie, no už pri pohľade na obrázky novinky je jasné, že to nebude celkom obyčajná plastová telka.

ZDROJ | OnePlus

OnePlus sa chváli, že prednú stranu s 95,7% tvorí displej. To by malo znamenať, že rámik okolo neho je minimalistický a takmer neviditeľný. Displej je typu QLED, čo znamená, že je od Samsungu. Rozlíšenie je 4K Ultra HD, teda 3 840 x 2 160 px.

ZDROJ | OnePlus

Obraz i chod samotného televízora má na starosti čip Gamma Color Magic, ktorý v reálnom čase vylepšuje zdrojový obraz k dokonalosti. Displej podporuje aj Dolby Vision HDR obraz. Samozrejmosťou je však aj HDR10 a HDR10+.

ZDROJ | OnePlus

Pohľad zozadu zas prezrádza zaujímavú až luxusne pôsobiacu konštrukciu. Tú tvorí jeden vertikálny stĺpik s ukotvením v elipsovitej podstave. Všetko je z lesklého kovu zaujímavo kontrastujúc s matným zvyškom televízora. Zadná strana je pritom vytvorená tak, aby nešpatila priestor v prípade, ak televízor postavíte do stredu obývačky. Viditeľné sú len otvory pre VESA úchyt a diera v dvierkach na ľavej strane. Z nej zjavne pôjdu všetky káble k televízoru.

ZDROJ | OnePlus

Lahôdkou má byť výsuvný soundbar s jemným podsvietením. Výkon zvukového systému má byť 50W, stará sa oň 8 reproduktorov – 6 v soundbare a 2 v zadnej časti televízora. OnePlus TV má podporovať aj Dolby Atmos zvuk, no asi nepôjde o podporu samotného soundbaru. 8 reproduktorov na Dolby Atmos mi príde akosi málo.

ZDROJ | OnePlus

Operačným systémom televízora je Android TV, so všetkým čo k tomu patrí, teda aj Google Assistant či Chromecastom. Samozrejmosťou je aj mobilná appka. Nechýba tak ani Wi-Fi 5, či Bluetooth 5.0 LE. V zadnej časti sú 4 HDMI porty, jeden USB 2.0, jeden USB 3.0 a jeden USB-C port. Optické a analógové audio vstupy sú tiež samozrejmosťou.

V predaji budú dve verzie – OnePlus TV 55 Q1 Pro a OnePlus TV 55 Q1. Rozdielom okrem ceny je, že model Q1 bude mať 4 reproduktory a nie 8. Druhým je o čosi podivnejší rozdiel. Q1 nebude mať v balení stojan, ktorý vidíte na obrázku, dokúpiť ho bude možné za asi 40 €.

ZDROJ | OnePlus

Cena novinky začína po prepočte na sume okolo 900 €. Za 55″ model je to však pomerne dosť, na druhej strane ponúka novinka unikátny vzhľad, kvalitný displej, výkonný audio systém a Android s drobnosťami ako USB-C či Dolby Vision.

ZDROJ | OnePlus

ZdrojOnePlus

Komentáre k článku