OnePlus 6T – krajší dizajn, vyšší výkon a snímač odtlačkov pod displejom

ZDROJ | OnePlus

Obľúbený výrobca OnePlus už so železnou pravidelnosťou prináša vylepšené modely svojich smartfónov s prívlastkom T a táto tradícia nie je porušená ani pri najnovšom OnePlus 6T.

https://youtu.be/EKZ7ObS-4QY

OnePlus 6T nebol práve najlepšie utajovaným smartfónom a tak nám oficiálne odhalenie v meste New York prinieslo už vopred známy hardvér. Najviditeľnejšia zmena nastala pri displeji, kde v 6,41-palcovom AMOLED displeji s rozlíšením 2 340 x 1 080 pixelov tentokrát nájdeme výrazne zredukovaný výrez, s akým prišiel výrobca OPPO už pred niekoľkými mesiacmi.

ZDROJ | OnePlus

Displej chráni sklo Gorilla Glass 6, no zaujímavejším je však to, že pod ním nájdeme snímač odtlačkov prstov, pričom s rýchlosťou odomknutia za 0,34 sekundy má ísť o najrýchlejší snímač pod displejom na trhu. Na spodnej strane pod displejom bol redukovaný rámček a to aj napriek tomu, že je v ňom umiestnená anténa.

ZDROJ | OnePlus

Vo výreze nájdeme vylepšený predný fotoaparát s rozlíšením 20 megapixelov a clonou f/1.7, ktorý zároveň slúži na odomykanie smartfónu tvárou. Potvrdili sa aj špekulácie o tom, že OnePlus 6T bude mať na zadnej strane rovnaký duálny fotoaparát, ako jeho predchodca.

Konkrétne ide o 16-megapixelový senzor a 20-megapixelový senzor s identickou clonou f/1.7. Smartfón dokáže nakrúcať video v 4K UHD rozlíšení pri 60 snímkach za sekundu, pričom nechýba ani optická stabilizácia obrazu. Spomalené video je nahrávané pri 480 snímkach za sekundu.

ZDROJ | OnePlus

OnePlus si vzalo k srdcu odozvu na zlé fotografie v horších svetelných podmienkach a do nového OnePlus 6T zapracovalo špeciálny nočný režim s názvom Nightscape, ktorý v priebehu dvoch sekúnd zachytí viac sveta, ako pri bežnom automatickom režime.

ZDROJ | OnePlus

Tento režim však nie je exkluzívny iba pre nový model, ale dostane sa aj do OnePlus 6. Vylepšený bol aj portrétový režim, ktorý teraz obsahuje špeciálne štúdiové osvetlenie, aké nájdeme napríklad v smartfónoch od Apple.

ZDROJ | OnePlus

Srdcom smartfónu je samozrejme čipset Qualcomm Snapdragon 845 s osem-jadrovým procesorom a grafickým jadrom Adreno 630. Na tomto hardvéri beží operačný systém Android 9.0 Pie, ktorý má k dispozícii podľa variantu 6 až 8 GB RAM.

ZDROJ | OnePlus

Používatelia budú mať k dispozícii 128 až 256 GB úložisko, ktoré však kontroverzne nejde rozšíriť pomocou microSD karty. Rovnako chýba aj 3,5-mm jack, pričom to bola práve spoločnosť OnePlus, ktorá si v minulosti uťahovala zo smartfónov bez tohto portu.

ZDROJ | OnePlus

Batéria s kapacitou 3 700 mAh bude podporovať rýchle nabíjanie Fast Charge, predtým známe pod názvom Dash Charge. Väčšia batéria tak poskytne o 23 % dlhšiu výdrž.

ZDROJ | OnePlus

Novinkou pri OnePlus 6T je jeho dostupnosť priamo v predajniach amerického operátora T-Mobile. Cena pre nový OnePlus 6T je stanovená na 549 dolárov pre základnú verziu s 6 GB RAM a 128 GB úložiskom. Rovnaká pamäťová verzia s 8 GB RAM bude predávaná za 579 dolárov a verzia s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom bude stáť 629 dolárov. Voľný predaj na európskom trhu začne 6. novembra.

ZDROJ | OnePlus

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Komentáre k článku