OnePlus 3 neohúri, ale ani nesklame. Určite nie cenou

ZDROJ | OnePlus

Čínsky výrobca OnePlus práve predstavil svoj už štvrtý smartfón. Informácie o novom OnePlus 3 nám boli servírované postupne, takže množstvo prvkov sme už poznali, no až dnes večer sme sa dozvedeli všetky detaily.

https://www.youtube.com/watch?v=kwnXZzBWvqc

OnePlus 3 bude mať čiastočne nový dizajn, ktorý ale akoby kopíroval všetky vlajkové lode súčasnosti. Inšpiráciu je vidieť u Apple, HTC, Samsung a ďalších. To ale budúcim majiteľom prekážať určite nebude, ak si pozrú, čo všetko novinka ponúkne.

Samotné telo má rozmery 152,7 x 74,7 x 7,35 mm a je kompletne vyfrézované z bloku hliníka. Hmotnosť dosahuje 158 grmaov

Pozrite siZ čínskych značiek sa stávajú globálne spoločnosti valcujúce trh

https://www.youtube.com/watch?v=xeiD1JepSfM

Prednú stranu bude tvoriť 5,5″ Optic AMOLED displej s Full HD rozlíšením a nočným režimom. Ten bude ukrytý pod Gorilla Glass 4 sklom s vyrezaným stredovým tlačidlom.

V ňom si našiel miesto snímač odtlačku prsta, ktorý vraj zosníma odtlačok do 0,2 sekundy. Nad displejom je 8 Mpx snímač Sony s Full HD videom. LED blesk by ste tu ale hľadali márne.

OnePlus 3 27
ZDROJ | OnePlus

Vo vnútri tela je momentálne najsilnejší procesor Snapdragon 820 taktovaný na 2x 2,2 GHZ a 2x 1,6 GHz. Sekunduje mu grafika Adreno 530 a až 6 GB pamäť RAM. Sklamaním ale bude pre mnohých iba64 GB vnútorná pamäť bez možnosti rozšírenia.

OnePlus 3 20
ZDROJ | OnePlus

Hlavný fotoaparát na zadnej strane je opäť od Sony. Má 16 Mpx rozlíšenie, využíva optickú a elektronickú stabilizáciu a fázovú detekciu ostrenia. Optika má pritom svetelnosť f/2,0. Využíva aj funkcie De-Noise a Auto-HDR. Majiteľov poteší plne manuálny režim, ale aj snímanie do RAW.

Samozrejmosťou je možnosť natáčania Ultra HD videa, nechýba ale ani Full HD video s vyššou frekvenciou.

OnePlus 3 22
ZDROJ | OnePlus

Operačným systémom je Oxygen OS postavený na Androide 6.0. O chod sa stará 3 000 mAh batéria s tzv. DASH Charge, vďaka ktorému by sa mala nabiť na 60% kapacity za 30 minút. Na nabíjanie bude slúžiť USB-C port.

OnePlus 3 23
ZDROJ | OnePlus

Pozrite siOnePlus 2: je druhý skutočne lepší?

Samozrejmosťou je aj plná dátová výbava vrátane LTE, Wi-Fi ac, Bluetooth 4.2 či NFC. Chýba už len IrDA port. Poteší aj Dual SIM slot. Novinka bude v predaji v prvej fáze v Indii s cenou 27 999 INR čo je okolo 370 €. U nás však bude stáť 399 €. V predaji budú dve farby – grafitová a jemne zlatá.

ZdrojOnePlus

Komentáre k článku