OneGram – kryptomena zo Slovenska, ktorá je krytá zlatom

ZDROJ | OneGram

Kryptomeny zažívajú naďalej boom a od minulého roku sa stali mainstreamovým trendom, o ktorom sa hovorí všade, aj na Slovensku. Práve zo Slovenska je aj nová kryptomena OneGram, ktorá je krytá zlatom.

Za kryptomenou stojí tím slovenských IT developerov zo skupiny 01People, ktorá sa venuje fintech produktom. Jadro firmy tvoria Slováci Roman Kučera (CEO), Roman Neczli (CMO), Patrik Kmeč (CSO) a Ladislav Pásztor. Autorom celého projektu kryptomeny OneGram je vizionár a zakladateľ firmy Ibrahim Mohammed.

Technológia blockchain, na ktorej kryptomena funguje, bola spustená pre klienta z Dubaja. Keďže kryptomena OneGram krytá zlatom bola už spustená, majitelia si už teraz môžu za ňu kúpiť nehnuteľnosti v Dubaji od developerskej spoločnosti MAG, ktorá novú kryptomenu akceptuje ako platidlo.

ZDROJ | OneGram

Pozrite siUnchained Conference – ako sme sa v Hong Kongu stretli s blockchain elitou

Prvá transakcia v novej mene bola uskutočnená 15. júna, takže kryptomena je ešte čerstvou novinkou, čo môže byť lákavé pre potenciálnych investorov.

Pre kryptomenu bola vytvorená aj kryptopeňaženka na uskladnenie a nákup. Ďalšími cieľmi projektu je spustenie platobného systému Yalla Pay, ktorý má priniesť výhody a zľavy pre zákazníkov. Spustený tiež má byť OneGram ATM bankomat a to od septembra v Dubaji či spustenie platobnej karty GoldGuard Mastercard.

ZDROJ | OneGram

„OneGram vznikol ako kryptomena, ktorá je určená viac pre konzervatívnych investorov, pretože je krytá zlatom, a to im dáva väčšiu istotu. O jej použití rokujeme s mnohými firmami nielen na blízkom východe a Ázii, ale i v našom regióne, záujem je obrovský,“ vysvetľuje Roman Kučera.

ZDROJ | OneGram

Pozrite siSlovenská blockchainová firma DECENT má za sebou prvý hackathon

Keďže kryptomena je zameraná aj na blízkovýchodný trh, zaujímavosťou je, že ako digitálna mena je certifikovaná, aby dodržiavala aj islamský právny systém šarí’a. Z každého transakčného poplatku navyše ide 2,5 % na nadáciu OneGram, ktorá pomáha v núdzi. Počet kusov kryptomeny je limitovaný počtom 12 400 786, čo predstavuje polovicu zásob Bitcoinu.

Po slovenskej firme DECENT zdá sa vidíme ďalšiu úspešnú slovenskú firmu zaoberajúcu sa kryptomenami. Veríme, že kryptomena krytá zlatom prinesie úspech pre Slovensko aj na medzinárodnej scéne.

ZdrojOneGram

Komentáre k článku