Omni One je koneče poriadny doplnok pre hráčov vo virtuálnej realite

ZDROJ | Virtuix

Všimli ste si, že o virtuálnej realite sa akosi hovorí, píše a teda i počúva o čosi menej, ako pred pár rokmi? Pred časom sme to považovali za nový štandard domácej zábavy, až kým sme nezistili, že to stále nie je ono. Najskôr to boli zavadzajúce káble, neskôr stále ťažké headsety, neskôr zas slabá kvalita zobrazovania. No málokto si uvedomil, že pre VR hranie chýba ešte čosi.

ZDROJ | Virtuix

Už pred 7 rokmi s nápadom a riešením dokonalého hrania vo virtuálnom svete prišla spoločnosť Virtuix. Jej „bežecký pás“ bol na svoju dobu ešte príliš veľké sci-fi. Dnes, po siedmych rokoch, sa konečne dostávame k reálnemu produktu pre masy (Virtuix Omni Pro ponúka pre VR herne už nejaký ten piatok). Teda takmer. Virtuix oznámil, že prvé kusy tohto nezvyčajného doplnku budú v predaji od budúceho roku.

ZDROJ | Virtuix

Virtuix Omni One je špeciálne navrhnuté zariadenie, ktoré má slúžiť na reálny pohyb vo virtuálnej realite. Vďaka špeciálnemu povrchu „bežeckého pásu“ a topánkam, resp. návlekom, je možné chodiť, behať, skákať, čupnúť si či chodiť vzad nie len vo VR svete, ale aj v realite. Jediné, čo chýba je azda plazenie.

ZDROJ | Virtuix

Pohyb v reálnom svete je totiž vo virtuálnej realite prakticky nemožné využívať. Existujú snímače, ktoré v danom priestore monitorujú pohyb hráča, no tento priestor je obmedzený. Omni One obmedzený nie je. Človek môže chodiť prakticky donekonečna.

Súčasťou Omni One je aj špeciálna vesta na ramene, ktorú si stačí obliecť a zapnúť VR hru. Nevýhodou sú pomerne veľké rozmery, takže v obývačke či spálni s týmto u svojej polovičky neuspejete. Navyše vďaka pohybu možnému v 360° je rameno plne otočné, takže toho pristoru okolo budete potrebovať ešte viac.

ZDROJ | Virtuix

Vzhľadom na rozmery (iba základňa má 1,2 m priemer) a cenu je cieľová skupina ale celkom jasná – absolútni nadšenci s domácou herňou, alebo VR herne, ktoré pre VR hranie majú vyhradené samostatné miestnosti. Pre tie už ale Virtuix dodáva pôvodnú verziu Omni Pro.

Virtuix tvrdí, že Omni One podporuje aktuálne 30 rôznych VR titulov, vrátane Call of Duty ci Fortnite. Cena Omni One má byť okolo 2 000 dolárov (bez dane). Súčasťou Omni One sú aj topánky, VR headset a všetko potrebné na VR hranie. Počítač ale potrebujete vlastný.

ZDROJ | Virtuix

Aktuálne Virtuix rozbehla aj investičnú príležitosť pre prakticky kohokoľvek. Vstupná investícia je 1 000 dolárov, ža čo si budúci rok budú môcť investori kúpiť Omni One s 40% zľavou.

ZdrojVirtuix

Komentáre k článku