OM-D E-M10 Mark III ponúkne už aj 4K Ultra HD video

ZDROJ | Olympus

Japonský Olympus predstavil vynovený CSC model OM-D E-M10 Mark III s viacerými vylepšeniami. Na rozdiel od predchodcu má vylepšený hardvér a dokáže natáčať už aj Ultra HD videá pri 30 fps.

RECENZIAOlympus OM-D E-M10 Mark III – dostupné CSC s Ultra HD videom

https://www.youtube.com/watch?v=Vj4-XlEYr38

Retro kúsok je síce tým najslabším OM-D-čkom, no to vôbec nevadí. Vo vnútri má 16 Mpx CMOS snímač s veľkosťou Micro 4/3 s citlivosťou ISO 200 až ISO 25 600. K tomu sa pridáva starý známy systém ostrenia s 121 bodmi z aktuálnych OM-D modelov a 5-osová stabilizácia čipu.

ZDROJ | Olympus

Novinkou je použitie najnovšieho procesor TruePic VIII, ktorý novému OM-D-čku dovoľuje snímať rýchlosťou do 8,6 fps v plnom rozlíšení. Mechanická uzávierka začína od 1/4 000 s., elektronická dokáže ísť až od 1/16 000 sekundy.

Horizontálne výklopný displej s VGA rozlíšením na uhlopriečke 3 palce a dotykovou vrstvou či elektronický hľadáčik s rozlíšením 1 024 x 768 px sú identické, ako v pôvodnom modeli.

ZDROJ | Olympus

Po novom je k dispozícii 15 ART filtrov (doteraz 14), novým je Bleach Bypass. Olympus ale vraj vylepšil aj iAUTO režim, ale aj scénický režim SCN. Novinkou je režim Advanced Photo pre nadšencov, no nechýba ani klasická štvorka PASM režimov.

ZDROJ | Olympus

Tou najväčšou novinkou v OM-D E-M10 Mark III je ale možnosť nakrúcania 4K Ultra HD videa pri 30 fps s dátovým tokom okolo 100 Mbit/s. K dispozícii je však aj 24 alebo 25 fps rýchlosť snímania. Full HD video je možné natáčať aj pri 60 fps s cca 50 Mbit/s tokom. Škoda len, že chýba 3,5 mm audio port na mikrofón, prip. aj slúchadlá.

Samozrejmosťou je Wi-Fi modul pre pripojenie k smartfónu alebo tabletu.

ZDROJ | Olympus

Novinka bude v predaji v striebornej alebo čisto čiernej farbe už tento mesiac. Cena zatiaľ nie je známa, no mala by sa pohybovať na úrovni pôvodného modelu, teda okolo 600 €. V predaji bude aj unikátne kožené puzdro v hnedej alebo čiernej farbe.

https://www.youtube.com/watch?v=1j4dw-jIQDw

ZdrojOlympus

Komentáre k článku