Olympus vynovil svoj drsný kompakt, TG-6 má lepší displej i snímač

ZDROJ | Olympus

Japonský Olympus vynovil svoj najodolnejší kompakt série TOUGH a prichádza model TG-6. Ak by ste ale vedľa seba postavili novinku a jej predchodcu, len ťažko by ste ich rozpoznali. Nových vecí je na novinke minimum, no určite potešia.

RECENZIAOlympus TG-5 – tank s Ultra HD videom a microUSB portom

ZDROJ | Olympus

Olympus TG-6 je prakticky rovnaký, ako model TG-5 ešte z roku 2017. To ale nemusí byť na škodu, pretože tento malý tank zvládal a teda i zvláda pády z výšky 2,4 metra, dokáže sa potápať do 15 metrov, prežije mráz do -10°C či znesie tlak 100 kg. Vďačí za to aj zapuzdrenému objektívu.

ZDROJ | Olympus

Ten má Rozsah 25 – 100 mm (4x zoom) a svetelnosť f/2,0 – f/4,9. Za ním je CMOS snímač veľkosti 1/2,33″ s rozlíšením 12 Mpx a citlivosťou do ISO 12 800. Novinou má byť nový antireflexný materiál okolo snímača pre minimalizovanie odrazov a duchov. O ostrenie sa stará 25-bodová detekcia kontrastu. O chod sa stará procesor TruePic VIII, vďaka ktorému je možné kontinuálne snímať do rýchlosti 20 fps.

https://www.youtube.com/watch?v=FgwBFD3g9Eg

Potešia unikátne režimy ako Microscope, Microscope Control, Focus Bracketing a Focus Stacking. V režime Microscope Control je možné pomocou páčky zoomu zmeniť pomer zväčšenia zobrazenia až na 44,4x. Nechýba ani Pro Capture mód (10 fps), novinkou sú aj nové režimy na snímanie pod hladinou (Underwater Wide, Underwater Snapshot, Underwater Macro, Underwater Microscope a Underwater HDR).

ZDROJ | Olympus

Pod hladinou je možné používať aj režim Microscope, ale aj nové nastavenia vyváženia bielej – Underwater Shallow, Underwater Mid-Range a Underwater Deep. Samozrejmosťou je snímanie nielen do JPEG, ale aj do RAW. Všetko čo snímate vidíte na 3-palcovom LCD displeji. Jeho rozlíšenie poskočilo na VGA, teda 640 x 480 px.

ZDROJ | Olympus

Samozrejmosťou dneška je možnosť natáčania 4K Ultra HD videí. V tomto prípade s 25, alebo 30 fps s dátovým tokom okolo 100 Mbit/s. K dispozícii je ale aj Full HD (120 fps), alebo HD (240 fps) natáčanie.

ZDROJ | Olympus

Keďže aj TG-6-tka má snímačov na rozdávanie (nanometer, teplomer, barometer, elektronická vodováha a kompas), nechýba jej ani režim Track na zaznamenávanie polohy. Taktiež k fotkám je do EXIF dát možné pridať informácie o GPS. To je ale možné iba cez GPS v pripojenom smartfóne. K nemu sa môžete pripojiť cez Wi-Fi.

O chod sa stará rovnaká 1 350 mAh batéria. Nabíja sa cez microUSB port. Škoda, že aj toto výrobca nevylepšil a nepoužil USB-C port.

ZDROJ | Olympus

Olympus TG-6 príde na trh ešte pred letom. Cena by mala byť podobná, ako u predchodcu, teda okolo 500 €. V predaji bude v čiernej, alebo červenej farbe. Po novom pribudne aj nejaké to nové príslušenstvo – nový fish-eye objektív, kryt objektívu, silikónový obal, nabíjačka a nové podvodné puzdro.

ZdrojOlympus

Komentáre k článku