Olympus TG-5 – najodolnejší kompakt opäť o čosi lepší

ZDROJ | Olympus

Japonský Olympus takto pred letom predstavil najnovší odolný kompakt série TOUGH, model Olympus TG-5. Novinka ponúkne odolnosť poslednej verzie, no v novom dizajne a s lepšími parametrami.

RECENZIAOlympus TG-5 – tank s Ultra HD videom a microUSB portom

https://www.youtube.com/watch?v=rFR3bt_X4k4

Olympus TG-5 je aktuálne najvybavenejším odolným kompaktom na svete. Po modeli TG-4, ktorý sa objavil na trhu pred dvomi rokmi prichádza s vynoveným dizajnom vrátane väčšieho gripu či novými ovládacími prvkami.

ZDROJ | Olympus

Základom je 12 Mpx CMOS snímač s veľkosťou 1/2,33″, ktorý je uložený pod zapuzdreným objektívom opäť s výbornou svetelnosťou f/2,0 – f/4,9. Objektív ponúka rozsah 25 – 100 mm čo predstavuje 4-násobný optický zoom. Samozrejmosťou je stabilizácia, v tomto prípade je stabilizovaný snímač.

Čip disponuje citlivosťou od ISO 100 do ISO 12 800 a používa autofókus na báze detekcie kontrastu. Zaujímavosťou je možnosť vytvárať extrémne makro zábery vďaka režimom ako Microscope, Microscope Control, Focus Bracketing a Focus Stacking.

ZDROJ | Olympus

V režime Microscope Control je vraj navyše možné pomocou páčky zoomu zmeniť pomer zväčšenia zobrazenia až na 44,4x. Displej s uhlopriečkou 3 palce má ale opäť chabé rozlíšenie 480 x 320 px.

https://www.youtube.com/watch?v=rl-Bh2ecSg8

O chod sa stará nielen nový procesor TruePic VIII, ktorý dovoľuje snímať do rýchlosti 20 fps, ale aj 1 350 mAh batéria. Telo je vyrobené tak, aby odolalo pádu z výšky 2,1 metra, dokázalo sa potápať do 15 metrov, prežilo mráz do -10°C či znieslo tlak 100 kg.

ZDROJ | Olympus

Majitelia majú na výber iba PA režimy, no nechýba dvojica C režimov a plná automatika. Poteší ale možnosť snímania do RAW, ale aj scénické režimy (16x) či 14 efektov.

https://www.youtube.com/watch?v=Ven4iA4kiWI

Novinkou je možnosť natáčania Ultra HD videí pri 25 alebo 30 fps, ale aj 120 fps Full HD video. To je možné natáčať aj pri 30 alebo 60 fps.

ZDROJ | Olympus

Na dáta slúži SDXC pamäťová karta, ale fotky môžete ukladať aj do pamäte smartfónu. TG-5 totiž nechýba Wi-Fi modul. Navyše vďaka zabudovanému GPS modulu a appke Olympus Image Track je možné sledovať na mapke v smartfóne kde ste ktoré fotky vytvorili. S informáciami z elektronického kompasu, manometra a teplomeru budú fotky ešte o čosi zaujímavejšie.

https://www.youtube.com/watch?v=z4T1r0E2OoU

Novinka sa na náš trh dostane ešte pred letom. Cenu však zatiaľ nepoznáme. Mala by sa ale pohybovať na úrovni predošlej verzie, teda okolo 400 €.

ZdrojOlympus

Komentáre k článku