Olympus PEN E-PL9 – krajší, výkonnejší a aj s 4K Ultra HD videom

ZDROJ | Olympus

Japonský Olympus predstavil nový CSC fotoaparát série PEN E-PL. Novinka s označením Olympus PEN E-PL9 je nástupcom modelu E-PL8 ešte z roku 2016. Série E-PL je známa tým, že si potrpí hlavne na dizajn. V prípade PL-9 je špičkový nielen dizajn, ale aj hardvér.

ZDROJ | Olympus

Olympus PEN E-PL9 je vybavená 16,1 Mpx snímačom, ktorý už poznáme z viacerých starších modelov výrobcu. Ten je zavesený na osvedčenom 3-osovom stabilizačnom systéme, ktorý je tiež Olympus využíva v mnohých iných modeloch. Rovnako je známy aj procesor TruePic VIII, napríklad z top modelu OM-D E-M10 Mark II.

ZDROJ | Olympus

O automatické ostrenie sa stará 121-bodový autofókus na báze detekcie kontrastu, využiť je možné touch focus cez dotykový displej. Ten má 3 palce a je výklopný o 180° do spodnej časti.

https://www.youtube.com/watch?v=nn_93wzDauY

Hlavnou novinkou je však možnosť natáčania Ultra HD videí (3 840 x 2 160 px) pri 30, 25 alebo 24 fps v MOV formáte. Dátový tok výrobca udáva na zhruba 100 Mbit/s. Full HD video novinka zvláda aj pri 60 fps a okolo 50 Mbit/s dátový tok. 120 fps video je možné točiť s HD rozlíšením. Nechýba ani časozber, taktiež aj v Ultra HD rozlíšení.

ZDROJ | Olympus

Novinkou je Bluetooth LE modul pre neustále pripojenie E-PL9 k smartfónu a appke OI.Share. K dispozícii je ale aj Wi-Fi modul pre rýchlejšie posielanie záberov do telefónu.

K dispozícii je 16 ART filtrov (Pop Art, Soft Focus, Pale & Light Colour, Light Tone, Grainy Film, Pin Hole, Diorama, Cross Process, Gentle Sepia, Dramatic Tone, Key Line, Watercolour, Vintage, Partial Colour, Bleach Bypass, Instant Film), nechýba ani nový režim AP (Advanced Photo) či HDR snímanie. Dámy i selfie maniaci ocenia e-Portrait režim pre vylepšovanie pleti pri selfie záberoch.

ZDROJ | Olympus

Rozmery novinky sú stále príjemných 117,1 x 68 x 39 mm, hmotnosť dosahuje 332 gramov.

Novinka bude v predaji od marca v troch farbách – strieborná, čierna, hnedá s cenou 549 € za telo, alebo 699 € s objektívom M.Zuiko Digital ED 14-42mm F3.5-5.6 EZ.

ZDROJ | Olympus

ZdrojOlympus

Komentáre k článku