Olympus E-PL8 je krásnou retro hračkou

ZDROJ | Olympus

Olympus okrem novej vlajkovej lode počas výstavy Photokina 2016 predstavil aj svoj prírastok medzi retro kompaktnými fotoaparátmi. Novinka s označením E-PL8 sa teda zaradí k iným rovnako nádherným modelom značky.

https://youtu.be/WWZgl3Gou2U

Dizajn nového Olympusu E-PL8 jasne zapadá medzi ostatné staršie modely a má evokovať najkrajšie roky fotografie. Okrem toho, že je to fotoaparát, chce byť novinka aj módnym doplnkom.

Práve preto bude dostupný v niekoľkých farebných verziách. Okrem čierno-striebornej verzie si budete môcť kúpiť Olympus E-PL8 aj v elegantnej bielej farbe, prípadne vo svetlohnedej.

olympus-e-pl8-01
ZDROJ | Olympus

Pri cene 650 USD sa v prípade modelu Olympus E-PL8 jedná o vstupný model do triedy PEN, ktorou je tento výrobca známy.

Olympus v jeho prípade ponúkne všetko to, čo môže cieľová skupina používateľov potrebovať. Nechýba teda plne automatický režim, alebo možnosť zaostrenia a vytvorenia fotografie dotykom na displeji.

olympus-e-pl8-05
ZDROJ | Olympus

Keďže fotoaparát bude využívať prevažne mladá generácia, ktorá má obľubu v selfies, E-PL8 ponúkne vyklápateľný displej, ktorý môžete otočiť na seba.

Po hardvérovej stránke ponúkne novinka Live MOS snímač s rozlíšením 16,1 Mpx a obrazový procesor TruePic VII. Nechýba trojosá stabilizácia obrazu ako aj citlivosť, ktorá môže stúpať až po hodnotu ISO 25 600.

https://youtu.be/O4blZuugFAg

Ak by ste v tomto prípade čakali možnosť natáčania videozáznamu vo vysokom rozlíšení, budete pravdepodobne sklamaní. Aj keď Full HD video pri 30 fps je viac ako dostatočné.

Olympus samozrejme nezabudol ani na možnosti pripojenia a tak v modely E-PL8 nájdete Wi-Fi, pomocou ktorého môžete vytvorené fotografie prenášať priamo do smartfónu a zdieľať s priateľmi.

https://youtu.be/x309UB0TjPU

Novinka sa dostane do predaja v októbri tohto roku, pričom jeho cena bude spomínaných 650 USD v kite so 14-42 mm objektívom.

ZdrojOlympus

Komentáre k článku