Olympus E-M10 Mark II je nadupaný drobec bez zrkadla

Olympus OM-D E-M5 Mark II

Olympus nás už niekoľkokrát presvedčil o tom, že to s kompaktnými kamerami bez zrkadla skutočne vie. Naposledy nás doslova dostal jeho model E-M5 Mark II a teraz tu máme ďalšiu novinku.

Ako už určite viete novinka s označením OM-D E-M10 Mark II je nástupcom minuloročného modelu, ktorý v ponuke výrobcu predstavoval vstupnú bránu do sveta kompaktných fotoaparátov s vymeniteľným objektívom.

POZRITE SI: Olympus OM-D E-M10 – polovičná cena, takmer rovnaký výkon a nové funkcie

Mark II stavia na jeho úspechoch, takže sa môžete tešiť na kompaktné rozmery a kovové telo. Zachovaný ostal aj Live MOS senzor, ktorý ponúkne rozlíšenie 16 Mpx a maximálnu citlivosť ISO na úrovni ISO 25 600. Tentokrát však k nemu Olympus pridal aj 5-osú stabilizáciu.

Olympus OM-D E-M10 Mark II je schopný sekvenčného snímania rýchlosťou 8,5 fps a to aj v tichom móde a určite poteší aj vylepšeným OLED elektronickým hľadáčikom s rozlíšením 2,36 milióna bodov, ktorý dopĺňa výklopný 3“ displej.

Olympus OM-D E-M5 Mark II

POZRITE SI: RECENZIA Olympus OM-D E-M5 Mark II

Rovnako ako v prípade predchodcu aj tu sa Olympus na video príliš nezameral. Je to škoda, lebo práve 5-osá stabilizácia by sa pri natáčaní videa veľmi hodila. E-M10 Mark II tak zvládne natáčanie „len“ Full HD videa (24, 25, 30, 50 a 60 fps).

Olympus OM-D E-M5 Mark II

Olympus OM-D E-M5 Mark II

POZRITE SI: NAŽIVO | Olympus OM-D E-M5 Mark II – 40 Mpx v praxi

Podobne ako v prípade predchodcu aj Mark II bude lákať okrem špecifikácii aj cenou. V septembri, kedy by sa tento model mal dostať na trh bude jeho odporúčaná cena na americkom trhu 649 USD za telo, prípadne 799 USD za telo v kombinácii s objektívom 14-42mm F/3,5-5,6.

Olympus OM-D E-M5 Mark II

Olympus OM-D E-M5 Mark II

Foto: Olympus

Komentáre k článku