OlloClip ponúka kvalitné šošovky pre lepšie fotky z mobilov

Každý rok sú vlajkové lode špičkových výrobcov čoraz drahšie a o čosi lepšie. Niekedy sa však zdá, že jediný pokrok, ktorý môže používateľ zaznamenať, je kvalita fotoaparátov. Napriek tomu sa stále predávajú šošovky, ktoré sa prikladajú pred objektív fotoaparátu. Majú vôbec nejaký význam pre spotrebiteľov?

ZDROJ | OlloClip

OlloClip je známa spoločnosť, ktorá sa venuje práve tomuto odvetviu a patrí medzi najkvalitnejšie, s ktorou sa lacní čínski napodobovatelia nemôžu porovnávať. Napriek pokroku v kvalite fotografií zo smartfónov prináša firma pravidelne nové objektívy, ktoré sú určené prevážne pre majiteľov iPhonov, no na svoje si prídu aj fanúškovia Samsungov čo Google Pixelov.

ZDROJ | OlloClip

Nová sada Connect X je určená práve pre majiteľov z oboch táborov – iOS aj Androidu. Intro Series je určená pre začínajúcich fotografov, Pro Series mieri pre pokročilých.

https://youtu.be/UA2Xpj2d1Aw

OlloClip Pro Series obsahuje širokouhlý objektív, ktorý rozšíri zorné pole záberu s minimálnym skreslením. Teleobjektív ponúka dvojnásobný zoom bez toho, aby bol výsledný obrázok tmavší, ako to býva pri nekvalitných objektívoch.

ZDROJ | OlloClip

Majiteľ iPhonu Xs, Xs Max či Xr si zatiaľ v OlloClip nevyberie, ale je to len otázka času – firma už pripravuje objektívy aj pre tieto modely. Ceny šošoviek sú rôzne, duálne verzie sa predávajú do 115,61 eur.

ZDROJ | OlloClip

OlloClip má širokú ponuku objektívov, ak si pozriete stránku výrobcu, možno vás niečo osloví. Mimochodom, už ste si niekedy vyskúšali, ako sa pracuje s takýmto „externým“ objektívom?

ZdrojOlloClip

Komentáre k článku