Okuliare Google Glass sú späť! Sú múdrejšie a majú aj USB-C port

ZDROJ | Google

Google svoje okuliare pre rozšírenú realitu pre bežných spotrebiteľov zavrhol už pred rokmi. Google Glass sa preto objavili aj v našej rubrike NPTS. Medzičasom sa ale objavili aj okuliare Glass Enterprise Edition určené výhradne pre biznis sféru. Teraz je tu ich nástupca, Google Glass Enterprise Edition 2.

ZDROJ | Google

Okuliare Google Glass Enterprise Edition 2 vyzerajú už na prvý pohľad odlišne. Prvý model pre biznis sféru si mnohé požičiaval ešte z pôvodného modelu zo začiatku dekády. Nový model viac pripomína bežné okuliare, rám je masívnejší a tak určite vydrží o čosi viac. Práve na ráme Google spolupracoval s výrobcom Smith Optics.

ZDROJ | Google

Google sa v propagačnom videu chváli, ako už pôvodné okuliare pomohli v biznise mnohým používateľom šetriť hlavne čas a viac sa sústrediť na svoju prácu. Plusom je, že Google Glass si našli uplatnenie v najrôznejších odvetviach, od medicíny, cez výrobu až po poľnohospodárstvo.

https://www.youtube.com/watch?v=5IK-zU51MU4

Po dvoch rokoch tak prichádza nová verzia postavená na platforme Snapdragon XR1 (pôvodne mali Intel Atom). Nové okuliare sú teda podstatne rýchlejšie a múdrejšie vďaka podpore umelej inteligencie, no zároveň by mali vydržať viac na jedno nabitie. Vo vnútri je 820 mAh batéria. Tá má ale len o 40 mAh viac, ale podporuje rýchlonabíjanie. Batéria sa po novom nabíja cez USB-C port (USB 2.0).

10nm procesor s taktom 1,7 GHz má k dispozícii 3 GB RAM a 32 GB internej eMMC pamäte. Okuliare pracujú na operačnom systéme Android 9.0 Oreo. Vo vnútri sú tiež i Wi-Fi 5 a Bluetooth 5 moduly.

ZDROJ | Google

V ráme je osadený 3-smerný mikrofón určený hlavne pre zadávanie hlasových príkazov. K dispozícii je však aj dotyková plocha na bočnej strane okuliarov. Tá ústí do zahnutej časti s projekčným displejom. Jeho rozlíšenie sa nezmenilo, má 640 x 360 px. Okuliare sú však vybavené aj 6-osovým akcelerometrom a gyroskopom, 3-osovým elektronickým kompasom, snímačom svetla, nasadenia na hlavu či snímačom očí.

V ráme je aj mono reproduktor. Vylepšená je tiež kamera v prednej časti. Má rozlíšenie 8 Mox a 80° uhol záberu. Samozrejmosťou je však i LED dióda kvôli bezpečnosti súkromia. Rozsvieti sa vždy, keď okuliare nahrávajú video alebo snímajú fotografiu.

ZDROJ | Google

Novinkou je aj nové API a podpora Android Enterprise Mobile Devise Management pre dveleperov a biznis sféru. Okuliare Glass Enterprise Edition 2 majú stáť 999 dolárov, čo výrobca zatiaľ oficiálne nepotvrdil. Je to ale menej, ako predošlá verzia a podstatne menej, ako konkurenčné riešenia.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku