Tak tieto okuliare bude chcieť aj Peter Sagan, neveríte?

ZDROJ | Solos

Na Kickstarteri sa objavila ďalšia zaujímavá kampaň, ktorá tentokrát poteší najmä cyklistov, teda minimálne tých aktívnejších. Jedná sa totiž o okuliare Solos, ktoré vám počas jazdy na bicykli zobrazujú veľa údajov priamo pred očami.

https://youtu.be/njR2yTHfWhc

Ak si teda nasadíte okuliare Solos, budete sa doslova cítiť ako olympijský cyklista. Okuliare totiž obsahujú integrovaný mini displej, na ktorom sa vám v rozšírenej realite ukazujú rôzne údaje.

Okuliare získavajú potrebné údaje z aplikácie vo vašom smartfóne, ktorá je dostupná pre Android a iOS. K smartfónu sa okuliare pripájajú pomocou Bluetooth LE, alebo ANT+ a informácie sa v okuliaroch zobrazujú na malom displeji s rozmermi 16 x 9 mm.

Solos 02
ZDROJ | Kickstarter

Aj keď sa rozmer samotného displeja môže zdať malý, ak si uvedomíte, že ho máte priamo pred očami, pochopíte, že sa jedná o pomerne slušnú plochu.

Displej je umiestnený pred vašim pravým okom a samotnú polohu displeja v okuliaroch Solos si samozrejme môžete nastaviť. Displej pritom zobrazuje údaje, ako je aktuálna rýchlosť, srdcový tep, tréningová zóna, kalórie, vzdialenosť a nadmorská výška.

Solos 03
ZDROJ | Solos

Ak budete využívať navigáciu, môžete mať priamo pred očami aj potrebné navigačné pokyny. Dokonca vám okuliare vďaka dvojici malých reproduktorov a dvojici mikrofónov umožnia vybaviť dôležitý telefonický hovor počas vášho tréningu.

Rám okuliarov je tvorený zo špeciálneho plastu a sklíčka sú vymeniteľné. Displej potrebuje napájanie, ktoré mu dodáva batéria po dobu šiestich hodín. Okuliare Solos pritom vážia 65 gramov.

Solos 04
ZDROJ | Solos

Ak vás nové okuliare Solos zaujali, môžete ich získať prostredníctvom kampane na Kicstarteri za 250 USD, pričom k prvým majiteľom sa dostanú v októbri tohto roku.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku