ebajk connect – okolo Bratislavy je už 7 nabíjacích staníc pre elektrobicykle

ZDROJ | ebajk

Občianske združenie e-DNA (elektromobilita v krvi) s podporou národného cyklokoordinátora Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Petra Klučku a v spolupráci so spevákom Thomasom Puskailerom, aktivistom ekológie a propagátorom elektrokonektivity, otvorili sieť nabíjacích staníc ebajk connect.

ebajk connect 2
ZDROJ | ebajk

Ide o sieť nabíjacích staníc pre elektrobicykle, ktorá podporuje elektromobilitu a cyklistiku v jednom a bude slúžiť ako zázemie pre majiteľov ebajkov v danom regióne.

Pozrite sieBajk prichádza s novými e-bicyklami a združením e-DNA

Národný cyklokoordinátor Peter Klučka a spevák Thomas Puskailer otvárajú prvý ebajk connect vo Svätom Jure.
Národný cyklokoordinátor Peter Klučka a spevák Thomas Puskailer otvárajú prvý ebajk connect vo Svätom Jure.ZDROJ | ebajk

Nabíjacie stanice

V súčasnosti tvorí sieť nabíjacích staníc 7 reštauračných, občerstvovacích či bufetových zariadení v Malých Karpatoch a v Podunajskej nížine. Konkrétne ide o miesta:

Chata Korenný vrch na Pezinskej Babe

Chata Zapadnutý kút na Košariskách

Penzión Ivica v Marianke

Biely kríž nad Račou

Reštaurácia Café Korzo vo Svätom Jure

Hotel Divoká Voda pri Vodnom diele Čunovo

ebajk centrum v Bratislave

ebajk connect stanice
ZDROJ | ebajk

Plánom združenia je pokračovať v rozšírení siete a to najmä v horských turistických a cyklistických oblastiach na celom území Slovenskej republiky.

Sieť vzniká aj zo spoločnej iniciatívy obchodno-servisného centra ebajk- Svet elektrobicyklov, ako sponzora technického zabezpečenia a partnerov – občerstvovacích zariadení, bufetov a reštaurácií.  Služba bude pre elektrocyklistov zdarma.

ebajk connect 1
ZDROJ | ebajk

Starosť o rastúcu komunitu

Komunita elektrocyklistov podľa spoločnosti narastá a tak je akosi povinnosťou podporovateľov elektromobility budovať aj zázemie vo forme nabíjacích staníc na obľúbených cyklochodníkoch.

Existencia bodov na známych trasách je dôležitá pre pocit istoty všetkých, ktorý svoje elektrobicykle a asistenciou elektromotorov využívajú maximálne.

Pozrite siBoli sme pri otvorení prvej predajne elektrobicyklov

https://www.youtube.com/watch?v=kYumoL2r7M4

Všetko je on-line

Ebajkeri majú k dispozícii aj všetky potrebné fakty a informácie o službe nabíjacích bodov cez web ebajkconnect.sk. Jeho súčasťou je aj mapa s GPS bodmi nabíjacích staníc, inštruktážne pokyny, videá a fotografie.

S nárastom počtu ďalších nabíjacích bodov bude k dispozícii mobilná aplikácia.

ebajk connect mapa
ZDROJ | ebajk

 

 

Zdrojebajk- Svet elektrobicyklov

Komentáre k článku