Samsung Galaxy Note7 predstavený! Bude aj na Slovensku

ZDROJ | Samsung

Po mnohých únikoch fotografií, videí či dokonca kompletnej špecifikácii Samsung konečne oficiálne odhaľuje svoju vlajkovú loď pre najnáročnejších – Samsung Galaxy Note7. Hoci po Note5 neprichádza Note6 ale rovno Note 7, novinka opäť ponúkne to najlepšie, čo má výrobca v talóne.

Lifestyle_08_Note7
ZDROJ | Samsung

Pre mnohých ale bude Note7 rovnakým telefónom, ako súčasné vlajkové lode – Galaxy S7 a Galaxy S7 edge. Jeho hardvérová výbava je totiž takmer identická, ako u spomínaných noviniek z februára tohto roka.

Veľmi podobný je na prvý pohľad i dizajn, takže si nový Note7 budú možno mnohí mýliť najmä s modelom S7 edge. Našťastie výrobca nezopakoval len dizajn, ale aj odolnosť (IP68).

Samsung Galaxy Note7 bude odolný voči vode, prachu a vlhkosti. Pády ale by mohol prežívať rovnako, ako jeho starší a menší súrodenec.

https://www.youtube.com/watch?v=Q4OEw3UFyN8

Za pol roka tak akosi nebol čas prísť s niečím lepším. Samsung Galaxy Note7 bude mať rozmery 153,5 x 73,9 x 7,9 mm, čo je o pár milimetrov do každej strany viac, ako súčasné vlajkové lode S7. Hoci je Note7 užší, ako Note5, je o pár milimetrov hrubší. Snáď sa to odrazí na väčšej batérii.

To má na svedomí väčší, 5,7-palcový Super AMOLED displej s QHD rozlíšením, teda 1 440 x 2 560 px (cca 518 PPI). Ten je zakrivený do dvoch strán v štýle Galaxy S7 edge a kryje ho odolné sklo Gorilla Glass 5.

Displej má však novú funkciu HDR video streaming, ktorá sa hodí pri sledovaní filmov či seriálov. Obraz, farby a jas by mali byť ešte kvalitnejšie.

Samsung Galaxy Note7 23
ZDROJ | Samsung

Nad displejom je ale jedna zaujímavá novinka, ktorú doteraz ešte žiadny výrobca Android smartfónov neponúkol. Ide o skener očnej dúhovky, ktorý bude Note7 využívať na odomknutie smartfónu a ďalšie funkcie.

Novinkou je Secure Folder, samostatná zložka, ktorá pridáva ďalšiu vrstvu autentizácie pre súkromné a osobné informácie. Technológiu rozpoznávania dúhovky bude možné tiež využiť ako overenie pri bezpečnom nakupovaní cez Samsung Pay. Ten u nás ale nefunguje.

Nad displejom je aj 5 Mpx webkamera, ktorú používa aj dvojka Galaxy S7. Snímač je pod optikou so svetelnosťou f/1,7 a nechýba ani HDR či Full HD video. Webkameru je už tradične možné využiť na snímanie duálneho videa.

Lifestyle_14_Note7
ZDROJ | Samsung

Pod displejom našťastie nechýba hardvérové stredové tlačidlo, ktoré je už charakteristickým znakom všetkých Samsungov. V ňom je ukrytý snímač odtlačku prsta.

V spodnej časti je ďalšie prekvapenie. Namiesto microUSB Samsung konečne na nabíjanie a komunikáciu s PC použil USB-C port verzie 3.1. Veľkým sklamaním je však len 3 500 mAh batéria! Aj Galaxy S7 edge má totiž o 100 mAh väčšiu batériu, pritom je menší a ľahší. Aspoň, že Note7 nechýba rýchle nabíjanie.

Lifestyle_01_Note7
ZDROJ | Samsung

V zadnej časti je okrem iného šošovka 12 Mpx fotoaparátu, ktorý nájdete aj v modeloch Galaxy S7. 1/2,6″ CMOS snímač patrí medzi tie najlepšie na trhu, takže jeho znovupoužitie výrobcovi nezazlievame.

Nechýba mu svetelný objektív (f/1,7), optická stabilizácia, duálny LED blesk, ostrenie na báze fázovej detekcie či Full HD a Ultra HD video.

Samsung Galaxy Note7 30
ZDROJ | Samsung

Hardvérová výbava zahŕňa opäť dve rôzne konfigurácie – s procesorom Snapdragon 821 a Exynos 8893. U nás by mal byť dostupný práve model s procesorom od Samsungu. Ten ponúkne 4 jadrá taktované na 2,3 GHz a 4 jadrá s taktom 1,6 GHz.

Sekundovať mu bude 4 GB pamäť RAM a grafika Mali-T880 MP4. Na všetky dáta vám bude musieť stačiť 64 GB vnútorná pamäť, no našťastie s možnosťou rozšírenia microSDXC kartou až do 256 GB.

Lifestyle_17_Note7
ZDROJ | Samsung

Z bezdrôtovej výbavy nechýba nič, na čo by ste si spomenuli. LTE Cat12 (600/150 Mbit/s), Wi-Fi b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, NFC, ANT+ či dokonca aj bezdrôtové nabíjanie, hoci to bude dostupné len na vybraných trhoch. Veríme, že medzi nimi bude aj naše Slovensko.

Samsung Galaxy Note7 15
ZDROJ | Samsung

To najzaujímavejšie je ale pre mnohých ukryté v softvéri a známom styluse S-Pen, ktoré Samsung opäť vylepšil. Má vraj len 0,7 mm špičku a vylepšenú citlivosť na tlak. S-Pen dokonca funguje aj keď je displej telefónu poliaty vodou!

https://www.youtube.com/watch?v=bg6uxd1V4YA

Novinkou je funkcia Screen off memo, pomocou ktorej si môžete napísať poznámku priamo na Allways On Display. Zaujímavo znie funkcia Smart Select, ktorá vie vytvárať GIF animácie.

Samsung vynovil aj funkcie Air Command. Pridal im napríklad Magnify pre zväčšovanie častí displeja, ale i funkciu Translate na prekladanie textov.

Lifestyle_16_Note7
ZDROJ | Samsung

Samsung Galaxy Note7 bude pracovať na OS Android 6.0 (zatiaľ) s nadstavbou TouchWiz.

K dispozícii bude aj nový rad doplnkov Galaxy Note7, vrátane nového puzdra S View Standing Cover – ľahké a prenosné puzdro, ktoré drží zariadenie pod uhlom 60° pre jednoduché prehliadanie obsahu, alebo vodeodolného krytu s batériou pre nabíjanie na cestách.

Na vybraných trhoch bude dostupná aj dvojsimková verzia. V Ázii bude tiež podporovať aj platby cez Samsung Pay. U nás si na ne ale budeme musieť ešte hodne dlho počkať.

Lifestyle_13_Note7
ZDROJ | Samsung

Samsung Galaxy Note7 bude k dispozícii v Európe od 2. septembra 2016 vo farbách modrá, strieborná a čierna. Na Slovensku si ho môžete predobjednať od 16. do 30. augusta 2016. K objednávke u vybraných partnerov získate ako aj najnovšie zariadenie Gear VR.

Pozrite siNote7 bude mať bohaté príšlušenstvo a nové Gear VR okuliare

Samsung Gear VR for Galaxy Note7 16
ZDROJ | Samsung

ZdrojSamsung

Komentáre k článku