Office 365 ponúka špičkové zabezpečenie vašich dát

Office 365

Microsoft si pripravil pre spoločnosti zaujímavé balíčky Office 365 s množstvom programov, medzi ktorými nájdete aj nové projekty, no predovšetkým získate prvotriedne zabezpečenie všetkých vašich firemných dát.

Ak ste doma narazili na inštalačné CD-čka, či dokonca diskety, alebo máte staré krabice od programov kúpených v obchode, dobre si ich odložte. Určite ešte budú mať svoju historickú hodnotu. Zároveň vám budú pripomínať, ako ste kedysi kupovali softvér, hry či programy.

Aj napriek tomu, že v predajniach stále narazíte na trvalé licencie softvéru, tzv. krabicové verzie, tento spôsob nakupovania je na ústupe. Oveľa častejšie sa stretávame s nákupom a sťahovaním softvéru cez internet.

Pochopiteľne, progresívne firmy zákazníkom v súčasnosti ponúkajú svoje produkty formou pravidelných mesačných či ročných platieb. Daný model sa medzi používateľmi rozšíril najmä vďaka hudobným službám.

Namiesto neustáleho nakupovania nových albumov máte totiž kedykoľvek a odkiaľkoľvek k dispozícii milióny skladieb, čo vám umožňuje púšťať si práve to, na čo má chuť. Rovnako je to aj s programom Office 365 pre spoločnosti.

https://youtu.be/avL4e0l9ogg

Najlepší balíček za 10,50 €

Podnikový online balík Office 365 si môžete dnes kúpiť na stránkach výrobcu od 4,20 € mesačne za používateľa (bez DPH) pri ročnej viazanosti. Najlepší Office 365 Business Premium, stojí na stránkach výrobcu 10,50 € mesačne za používateľa (cena bez DPH) pri ročnej viazanosti. V pravidelnom poplatku je pritom zahrnuté viac než len samotný softvér

Opakovanou platbou totiž získavate vždy najaktuálnejšiu verziu, ktorá funguje na počítači, smartfóne či tablete. Automaticky tak máte k dispozícii všetky nainštalované aplikácie ako Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher, OneDrive a Skype pre podniky, a taktiež Access a nový chatový pracovný priestor Microsoft Teams. Balík môžete navyše používať až na piatich počítačoch, piatich tabletoch a piatich telefónoch

Office 365 Teams
Microsoft Office 365 s pracovným priestorom Microsoft Teams umožňuje flexibilnú a okamžitú komunikáciu vášho tímu s možnosťou tímového chatu cez Skype, ktorý je viditeľný pre všetkých členov tímu.ZDROJ | Microsoft

Office 365 vždy nájdete presne to, čo práve potrebujete bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate. Navyše funguje ako bežný Office či už s internetom, alebo bez neho

Výhodou pripojenia k  internetu je synchronizácia medzi zariadeniami a online úložiskom, v ktorom sa ukladajú nielen dokumenty, ale aj ich staré verzie.

Office 365 Business Premium ponúka až 1 TB cloudového úložného priestoru vo OneDrive, e-mail s 50 GB poštovou schránkou, neobmedzené videokonferencie v HD rozlíšení, podnikovú sociálnu sieť na zabezpečenie spolupráce zamestnancov rôznych oddelení na rôznych miestach a nástroje na spravovanie pracovných úloh.

Nemôžeme však zabúdať ani na bezpečnosť dát, ktorá je v dnešnom digitálnom svete najdôležitejšia. Podľa štatistík priemerne 140 dní operujú hackeri na cudzej sieti, pokým nie sú odhalení.

Postihnuté spoločnosti sú v dôsledku toho nútené vynaložiť vysoké náklady na obnovu systémov a na vysporiadanie sa s napáchanými škodami.

V súčasnosti sa môže Microsoft pochváliť viac než 1,2 miliardami používateľov služieb Microsoft Office ponúkajúcimi spoľahlivé riešenie ochrany osobných údajov a striktné dodržiavanie bezpečnostných predpisov.

Bezpečnosť na prvom mieste

Pri balíkoch Office 365 sa používateľ môže rozhodnúť o mieste uloženia svojich dát. Či už lokálne na svojom disku alebo aj v zabezpečených dátových centrách, v ktorých je zaručená vysoká bezpečnosť uloženia dát, dáta sú až trojnásobne zálohované a ľahko obnoviteľné v každej situácii

Samotný používateľ či celá spoločnosť sa tak nemusí strachovať o svoje cenné údaje v  prípade prírodnej katastrofy, zlyhania hardvéru či krádeže osobného počítača. Preto nie je nutné uvažovať nad zaobstaraním si vlastných domácich či firemných serverov a externých diskov či nebodaj DVD médií.

Nemusíte sa obávať ani nízkej prenosovej rýchlosti z dôvodu umiestnenia množstva serverov v Spojených štátoch. Microsoft myslí aj na európske firmy a používateľov, zriadil tak regionálne dátové centrá v  Európe zabezpečujúce minimálnu latenciu

S tým je spojené aj významné zníženie nákladov na zálohovanie dát, takmer 75-percentný pokles neoprávnených prístupov k dátam a 32-percentný pokles nákladov na vysporiadanie sa s týmito útokmi.

Office 365 servery
V Európe Microsoft využíva regionálne dátové centrá pre čo najnižšiu latenciu a najvyššiu bezpečnosť dát.ZDROJ | Microsoft

O dáta neprídete ani v prípade, keď sa rozhodnete nepokračovať v predplatnom Office 365. Microsoft vám vaše uložené súbory a cenné informácie bude uskladňovať na svojich serveroch a v prípade budúcej migrácie vám ich podľa vašich požiadaviek opätovne sprístupní.

Ani v oblasti šifrovania a zaobchádzania s vašimi dátami Microsoft nezaostáva za konkurenciou a ponúka špičkové riešenien prispôsobiteľné každej požiadavke.

Šifruje sa nielen komunikácia vo vzťahu klient-server (HTTPS), ale aj súborový systém serverov, a taktiež ich samotná databáza podlieha šifrovaniu SSL/TLS, čím sa chráni prenos dát medzi vami a Microsoftom odkiaľkoľvek a kdekoľvek

Okrem toho sa môže Microsoft pýšiť neznalosťou obsahu vašich dát, ktoré neanalyzuje pre potreby marketingu, a dokonca vaše dáta nečíta ani strojovo. Ak dôjde k používaniu vašich dát, je to iba pre potreby telemetrie a zlepšovania služieb či na kontrolu chýb.

Podnikové riešenia s najvyššími štandardmi

Zásluhu na vysokej bezpečnosti dát má bezpochyby aj samotná Európska únia, ktorá uznala, že podnikové riešenia Microsoftu spĺňajú tie najvyššie štandardy zákona o ochrane osobných údajov v EÚ

Svedčí o tom aj splnenie priemyselných a regulačných štandardov ISO/ IEC 27001, HIPAA, FISMA, EU Model Clauses, GLBA a mnohých ďalších.

Účinné šifrovanie dát v cloude je doplnené pokročilou prevenciou proti odcudzeniu dôverných informácií prostredníctvom zákazu kopírovania textov v jednotlivých programoch balíčka Office 365, tlače citlivých dokumentov a preposielania určených e-mailových správ.

Nechýbajú ani upozornenia na pokusy o únik dát, medzi ktoré môžeme zaradiť nielen e-mailové správy, ale aj čísla kreditných kariet. V tomto prípade sa odporúča ešte pred upozornením nastaviť automatické šifrovanie zvolených typov dát, čo zabráni ich použitiu mimo podnikovej siete

Samozrejmosťou je vysoká bezpečnosť na smartfónoch a tabletoch s operačnými systémami Android, iOS a Windows Phone vďaka bezpečnostnej politike pre mobilné zariadenia.

Balíček Office 365 bol stiahnutý už viac než 340-miliónov krát na iOS a Android zariadenia.

Dôležitou súčasťou ochrany údajov je bezpochyby umožnenie synchronizácie e-mailov a dokumentov len na smartfónoch či tabletoch určených spoločnosťou, odstránenie korporátnych dát zo zariadení po odchode zamestnanca z firmy, a tiež nutnosť používania len zabezpečených sietí s cieľom predchádzať únikom dát.

Dôkazom vysokých štandardov bezpečnosti je aj 80%-ný podiel služby Microsoft Cloud medzi spoločnosťami prestížneho každoročného rebríčka Fortune 500 vydávaného americkým časopisom Fortune, v ktorom je zoradených 500 amerických súkromných a verejných korporácií podľa ich hrubého obratu.

Office 365 ponúka pre podniky široké portfólio užitočných programov, ktoré plne využijete aj v mobilných zariadeniach vrátane najvyšších štandardov bezpečnosti. Pritom za najlepší balík Office 365 Business Premium pri ročnej viazanosti zaplatíte 10,50 € mesačne za používateľa (cena bez DPH) a za najdostupnejší balík Office 365 Business Essentials iba 4,20 € mesačne za používateľa (bez DPH).

ZdrojOffice 365

Komentáre k článku