Odídenci z Apple pripravili vážnu konkurenciu pre iCloud

ZDROJ | Upthere

Cloudové úložisko iCloud veľmi dobre pozná každý používateľ iOS zariadení, alebo počítačov od Apple. Pravda je však taká, že aj napriek tomu, že iCloud funguje pomerne spoľahlivo na svoju konkurenciu v mnohom stráca. Preto prichádza Upthere.

https://vimeo.com/176397741

Nová cloudová služba možno na prvý pohľad neprináša nič nové. Však už teraz tu máme cloud od Google, Dropbox, OneDrive, Box a iné cloudové riešenia, ktoré aktuálne majú milióny používateľov na celom svete.

Pozrite siGoogle Drive, Dropbox, iCloud alebo SkyDrive, ktorý je najlepší?

Nový Cloud sa rozhodol vytvoriť tím inžinierov s jedným spoločným znakom. Všetci totiž v minulosti pracovali pre Apple a z novej cloudovej služby chcú spraviť silnú konkurenciu práve pre cloud od Apple.

Upthere 05
ZDROJ | Upthere

Spoluzakladateľom nového startupu Upthere je Bertrand Serlet, bývalý senior viceprezident vývoja softvéru v Apple. Podľa jeho vyjadrení bol nový cloud od začiatku vytváraný tak, aby bol extrémne rýchly.

Akonáhle dokumenty, fotografie alebo videá nahráte do cloudu, môžete svoje uložené súbory prehliadať a zdieľať na akomkoľvek iOS, Android, Windows, či macOS zariadení.

Upthere 02
ZDROJ | Upthere

Možno služba môže na prvý pohľad pripomínať Dropbox, ale podľa jej zakladateľov sa nový cloud chce stať tou najlepšou cloudovou službou súčasnosti.

Služba neukladá údaje priamo na vaše zariadenie, ale tie sú vždy na serveroch spoločnosti. Pre rýchle načítavanie sa na zariadení ukladajú iba malé náhľady jednotlivých súborov.

Upthere 03
ZDROJ | Upthere

Aktuálne spoločnosť predstavila svoju prvú iOS aplikáciu s názvom Upthere Home, ktorá je dostupná len v americkom App Store. Okrem toho však môžete službu využiť aj na Android smartfónoch, prípadne na počítačoch s operačným systémom macOS a Windows 10. Podľa vyjadrení vedenia spoločnosti je v pláne aj aplikácia Fotoaparát, ktorá by priamo komunikovala s novým cloudovým riešením.

Upthere 04
ZDROJ | Upthere

Služba má za sebou sedem mesiacov testovania a aktuálne sa služba začína uvoľňovať medzi používateľov. Zadarmo však nebude. Za 100 GB priestoru si zaplatíte dva doláre mesačne. Za dvojnásobok priestoru to bude 3,99 USD mesačne.

ZdrojUpthere

Komentáre k článku