Od dnes v Bratislave funguje bikesharing

ZDROJ | slovnaftbajk

Hlavné mesto Slovenska vstupuje do 21. storočia a konečne spúšťa očakávanú službu zdieľania bicyklov. Bikesharingová služba SlovnaftBAjk ponúka ekologickú, rýchlu a lacnú možnosť presúvania sa po meste.

Ako teda nová služba funguje a koľko stojí? Na stránke slovnaftbajk.sk sa najprv musíte zaregistrovať. Registrácia vraj trvá iba tri minúty, no ja už asi dve hodiny čakám na aktivačný mail. Po zavolaní na infolinku služby mi slečna vysvetlila, že služba sa po 10:00 kvôli testovaniu reštartuje a že by to už malo fungovať bez problémov.

ZDROJ | SlovnaftBAjk

Pozrite siBratislava sa konečne dočká plnohodnotného bike-sharingu!

Po aktivácii mailu by ste na stránke mali zaplatiť minimálne jedno euro ako kredit, z ktorého sa vám bude v prípade potreby odčítavať suma za jazdenie. Samotné jazdenie na bicykloch je však na prvých 30 minút zadarmo a po uplynutí tohto času stačí, aby ste bicykel zaparkovali do stojanu a zobrali si iný, prípadne ten istý a pokračovali v jazde.

V prípade, že prekročíte limit 30 minút, začne sa vám z nabitého kreditu odčítavať 0,02 € za minútu a stiahne sa vždy po ukončených 6 minútach jazdy. Za jednu hodinu je to 1,2 eura. Výhodou je, že pokiaľ jazdíte napríklad 35 minút, teda ste prekročili 30 min, nie je ukončených 6 min jazdy navyše, a preto sa z kreditu 1 € nič neodpočíta.

ZDROJ | slovnaftbajk

V prípade, že sa vám kredit minie, stačí, aby ste si zakúpili nový alebo doplatili rozdiel, ktorý dlžíte a môžete si požičať ďalší bicykel.

Čo sa týka dostupnosti staníc s bicyklami, momentálne nájdete bicykle podľa mapy iba na niekoľkých miestach po Bratislave, konkrétne by mali byť dostupné pri Eurovei, na Kapucínskej alebo pod Mostom SNP.

Veríme, že v priebehu dňa budú bicykle doplnené na všetky sľubované stanice. Tie nájdeme v mestských častiach Staré mesto, Nové mesto, Ružinov a Petržalka.

ZDROJ | SlovnaftBAjk

Pozrite siAko by mohol fungovať bikesharing v Bratislave? Vyskúšali sme ten holandský

Zdá sa, že prvý deň služby bude skutočne iba testovací, keďže spustená nie je ani aplikácia. Tá má byť dostupná až o niekoľko mesiacov.

V prípade, že vás služby zdieľania bicyklu zaujali, odporúčam článok kolegu Viktora Šmidáka, ktorý si v Holandsku vyskúšal službu Mobike. Pre viac informácií o slovenskom projekte SlovnaftBAjk si prečítajte náš májový článok z predstavenia služby, prípadne test Denníka N. Prajeme veľa šťastných kilometrov.

ZdrojSlovnaftBAjk

Komentáre k článku