Octospot – prvá akčná kamera pre potápačov

ZDROJ | Kickstarter

Populárne akčné kamery budú mať nový prírastok. Je ním akčná kamera Octospot, ktorá sa snaží uspieť na Kickstarteri a ktorá bude zameraná hlavne pre fanúšikov potápania.

Na nosenie kamery bude slúžiť univerzálne rameno alebo špeciálne rameno určené na masku okuliarí.

Octospot2
ZDROJ | Kickstarter

Nebude chýbať podpora natáčania Ultra HD 4K videí. Počas ovládania bude kamera aj vibrovať aby vám dala vedieť, keď nahrávate.

Pozrite siZ novej kamery od Xiaomi môže mať GoPro skutočne strach

Octospot5

Octospot sa chváli svojími praktickými rozmermi a odolnosťou. Na rodziel od konkurencie nebudete potrebovať špeciálne obaly, alebo podobné príslušenstvo.

Šikovne umiestnený je aj malý polpalcový displej v spodnej časti kamery. Zaujímavou funkciou by malo byť aj automatické vyvažovanie podmorksých farebných filtrov. Nemalo by tak dochádzať k nekvalitným zeleným videám z podmorskej hĺbky.

Octospot6

Pozrite siGoPro Hero4 Session je najmenším modelom výrobcu

Asi najlepšou devízou je jednoduché ovládanie pomocou otáčania prstenca a multifunkčného vystúpeného tlačidla. To bude pomáhať najmä potápačom v hrubých rukaviciach, ktorí by tak nemali mať problém kameru ovládať.

Multifunkčné tlačidlo stačí pre fotku jednoducho potiahnúť a pre natáčanie podržať. Kamera bude navyše snímať aj vašu hĺbku takže si budete môcť pozrieť v ktorej časti videa ste boli v akej hĺbke.

Pozrite siOlympus STYLUS TG-Tracker – prvá akčná kamera s Ultra HD

Ako na tom bude kamera so zvládaním podmorskej hĺbky? Podľa výrobcu zvládne táto kamerka až 200 metrovú hĺbku, čo je naozaj úctyhodné číslo, pred ktorým sa môže ísť schovať aj taký borec ako GoPro.

Octospot4

Výdrž batérie by mala vedieť prekonať dve hodiny, čo je bežné aj u ostatných akčných kamier.

Ako u všetkých dnešných zariadení, nebude chýbať Octospot aplikácia na dodatočné nastavenia kamery a zobrazovanie natočeného materiálu.

Momentálna predobjednávková cena je až 369 dolárov a prvé kusy začnú odosielať až v januári 2017. Kamerka vyzerá určite zaujímavo. Škoda trochu vysokej ceny, no keďže sa jedná o Kickstarter produkt, dá sa to prežiť.

ZdrojKICKSTARTER

Komentáre k článku