Očarí nový Hyundai Tucson revolučným dizajnom?

ZDROJ | Hyundai

Hyundai Motor zverejnil niekoľko fotografií novej generácie modelu Tucson. Ten bude mať svetovú premiéru 15. septembra. Už teraz je jasné, že novinka prinesie jedinečný dizajn s priekopníckymi prvkami.

Nová charakteristická architektúra svetlometov dostala názov Parametric Hidden Lights. Obrázky ukazujú novátorske črty, ktoré zodpovedajú odvážnosti novej generácie Tucson.

ZDROJ | Hyundai

Exteriérový štýl Tucsonu vyjadruje to, čo dizajnéri Hyundai nazývajú Parametric  Dynamics. Ten pracuje s líniami, uhlami a tvarmi tak, že prostredníctvom digitálnych údajov vytvára kinetické detaily povrchu a ponúka odvážny vzhľad. Parametric Hidden Lights (parametrické skryté svetlá) vraj zanechávajú mimoriadne silný prvý dojem. Tieto charakteristické denné svetlá (DRL) sú plynulo integrované do prednej mriežky a odhalia sa až po ich zapnutí.

V porovnaní s predchádzajúcou generáciou je karoséria väčšia a širšia. Prichádza s dlhou kapotou a krátkymi prevismi na natiahnutom rázvore. Sekané povrchy podľa výrobcu vytvárajú výrazný kontrast medzi jemnou siluetou a výrazným klinom naznačujúcim pohyb, aj keď sa vozidlo nehýbe. Napnuté športové tvary pritom plynulo prechádzajú do hranatých podbehov kolies, aby mohli zliatinové disky poskytnúť dynamickejší postoj.

ZDROJ | Hyundai

Veľkosrysý interiér dostal označenie Interspace. Podľa výrobcu sa tu „harmonicky pretínajú priestor, technológie a informácie“. Vývoj vnútorného usporiadania Tucsonu viedol k nižšiemu umiestneniu hlavného displeja. Široký hrebeň palubnej dosky plynulo splýva s dvermi.

Vertikálne orientované formy stredového priestoru našli inšpiráciu vo vodopádoch. Dve strieborné ozdobné lištami prechádzajúce zo stredovej fasády k zadným dverám harmonizujú úhľadne vrstvené prémiové povrchové materiály v neutrálnych tónoch.

Pozrite siHyundai Tucson je novší a úspornejší, vďaka pohonu mild hybrid 48 V

Svetová premiéra nového modelu Tucson sa uskutoční o 02:30 h nášho času a to 15. septembra 2020. Priamy prenos budete môcť pozerať aj vy – na webstránke a na sociálnych sieťach Hyundai Slovensko.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku