Obrovská batéria Monster X použi aj ako powerbanka pre elektromobily

ZDROJ | ALLPOWERS

Hongkonskej spoločnosti ALLPOWERS sa podarilo zafinancovať výrobu masívnej prenosnej batérie Monster X, ktorá okrem prenosnej elektroniky dokáže v prípade potreby dobiť aj batériu v elektromobile.

Monster X môže na prvý pohľad pripomínať autobatériu, no v tomto prípade ide o poriadne prerastenú powerbanku s kapacitou 1 278 Wh. Na jej bočnom paneli sa okrem obrazovky pre zobrazenie stavu nabitia nachádza štvorica USB-A portov s podporou rýchleho nabíjania, dvojica USB-C portov s výkonom 60W a štyri štandardné elektrické zásuvky s možnosťou výberu európskeho štandardu.

ZDROJ | ALLPOWERS

V praxi sa tak Monster X môže postarať napríklad aj o nabitie smartfónov, tabletov, drona a ďalších gadgetov na stanovačke. Slúžiť však môže aj ako záložný zdroj energie pre elektromobily. Napokon, v jej útrobách sa nachádzajú priamo batériové články z dielne automobilky Tesla, ktoré sú pripravené na zhruba 3-tisíc nabíjacích cyklov.

ZDROJ | ALLPOWERS

„Bonusový“ dojazd získaný z tejto batérie sa samozrejme líši od elektromobilu k elektromobilu, no v priemere by malo ísť zhruba o ďalších 7-10 kilometrov k dobru. Súčasne pritom dokáže Monster X obslúžiť až jedenásť zariadení a tak si popri elektromobile môžete z batérie dobiť aj váš smartfón.

ZDROJ | ALLPOWERS

Stav nabitia a aktiváciu jednotlivých výstupov je možné sledovať a ovládať na vonkajšej strane obrazovky, ale aj cez sprievodnú mobilnú aplikáciu. Samotnú batériu je možné nabiť cez 200W DC, 400W AC a 200W solárny panel, pričom pri použití všetkých troch možností je batériu možné nabiť na 80 % za zhruba 1,5 hodiny a na 100 % zhruba za 2 hodiny.

ZDROJ | ALLPOWERS

Zo samotného solárneho panelu sa pri výkone 200W a pri ideálnych podmienkach batéria nabije v priebehu 6 hodín. Solárny panel z dielne ALLPOWERS si môžete objednať k batérii priamo cez crowdfundingový protál Indiegogo, kde je už výroba batérie s príslušenstvom zafinancovaná na takmer 1 300 %. Samotná batéria aktuálne začína na cene 712 €.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku