Obľúbené slúchadlá Bose QC35 nahrádzajú Noise Cancelling Headphones 700

ZDROJ | Bose

Bose predstavil nové bezdrôtové slúchadlá Noise Canceling Headphones 700. Majú predstavovať najväčší skok vpred v slúchadlách od kultového modelu QuietComfort. Používatelia budú odteraz nielen dobre počuť, systém na potlačeniu hluku zabezpečí, že ich bude aj druhá strana výborne rozumieť.

Vlajkový model Bose Noise Canceling Headphones (NCH) 700 bol zmenený od základov. Má nové hlasové rozhranie, ktoré je postavené na legendárnom výkone QuietComfort.

Integrovaný systém má nové akustické a elektronické obvody s ôsmymi mikrofónmi pre najkomplexnejší zážitok. Šesť mikrofónov eliminuje hluk, dva z nich v kombinácii so zvyšnými dvoma mikrofónmi slúžia na kvalitné zachytenie hlasu používateľa.

ZDROJ | Bose

Funkcia potlačenia šumu má celkovo 11 úrovní, od úplnej transparentnosti, až k najvyššej, ktorá zaručí úplne ticho. Režim konverzácie umožňuje získať prehľad čo sa deje okolo a zapojiť sa do rozhovoru.

Bose 700 využívajú novú generáciu potlačenia hluku pre zlepšenie redukcie šumu a sofistikované elektronické obvody eliminujúce „syčanie“, ktoré bežne počuť v iných slúchadlách. 

Pozrite siBose QC35 II – nové štýlové slúchadlá s podporou Google Assistant

Všetko sa to odohráva v reálnom čase, systém sa prispôsobuje pohybu, zmene prostredia a natočenia hlavy. Bose NCH 700 pracujú s akýmkoľvek spárovaným telefónom. Slúchadlá fungujú rovnako dobre pri rozhovore s ľuďmi ako aj strojmi. V prípade audio a video hovorov bude druhá strana počuť to, čo hovorí používateľ, nie televízny moderátor či osoba vedľa neho.

S novými NCH 700 sa používateľ lepšie dorozumie s hlasovým asistentom, ktorý ich bude počuť zrozumiteľnejšie a bez rušenia okolia. Google Assistant a Amazon Alexa sú vstavané, so Siri sa spojí používateľ cez iOS.

ZDROJ | Bose

Slúchadlá NCH 700 sú vybavené technológiou Bose AR, ktorá umožní použitie s rozvíjajúcim sa ekosystémom aplikácií, ktoré pridávajú vrstvu zvuku v reálnom svete na základe toho, kde sa používateľ nachádza a čo robí. Ďalšie softvérové funkcie majú pribudnúť neskôr, napríklad zvukovo-maskovacie stopy, ktoré pridávajú upokojujúce zvuky pre intenzívny relax a regeneráciu.

ZDROJ | Bose

Slúchadlá majú USB-C nabíjací port, výdrž batérie je slušných 20 hodín. Pre zefektívnenie ovládania sú na zariadení kapacitné ovládače, ktorými sa prijíma a ukončuje hovor, stlmí zvuk, reguluje hlasitosť, pozastaví prehrávanie hudby alebo preskakujú skladby. Okrem nich sú k dispozícii tri fyzické tlačidlá, jedno pre ON/OFF, druhé pre prístup k úrovniam potlačenia hluku a tretie pre VPA.

Aplikácia Bose Music umožňuje prispôsobiť a meniť preferencie, aktualizovať softvér, pristupovať k ďalším funkciám. NCH 700 majú aktívne proprietárne vyhladzovanie zvuku, upravujú silné basy, vokály a výšky, ktoré dokážu rýchlo unaviť, namiesto toho sprostredkujú jasnú, vyváženú a prirodzenú reprodukciu.

ZDROJ | Bose

„V najlepšom prípade by nás technológia mala urobiť ľudskejšou, nie viac závislou od zariadení,“ povedal Brian Maguire, riaditeľ divízie Slúchadlá Bose. „Nikto nemá na dotykovom displeji viac času, ale práve teraz sa milióny ľudí pozerajú dolu, potiahnu a píšu na displeji 3 x 5 palcov. Spárovanie našich telefónov a slúchadiel nám poskytlo väčšiu slobodu volania a umožňuje používať hlasových asistentov. Ale stále existujú prekážky a všetci sme ich zažili. Slúchadlá na potlačenie hluku nám vždy pomohli lepšie počuť – ale potrebujeme byť lepšie počutí. A žiadny mobilný prístroj tento problém nevyriešil. Žiadny telefón, slúchadlá, a žiadna kombinácia oboch. Ale Bose Noise Cancelling 700 to zmení.“

Bose NCH 700 budú k dispozícii v čiernej a bielej farbe, v USA sa začnú predávať od 30. júna za 399 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojBose

Komentáre k článku