O2 upravuje ceny roamingových služieb, pridá dátový balík a nové zóny

ZDROJ | O2

O2 od soboty 30. apríla pripravuje pre svojich zákazníkov novú roamingovú ponuku. Vplyv bude mať na ceny volaní, posielania správ a využívania dát.

Dôvodom pre túto zmenu sú, podľa vyjadrenia operátora, nielen nové pravidlá EÚ, ale aj zmena portfólia služieb. Okrem novej eurotarify budete môcť využiť aj novú roamingová ponuku internetu.

Spolu s novými pravidlami stanovenia cien eurotarify pripravilo O2 pre svojich zákazníkov aj zmeny v roamingovej ponuke pri využívaní dát v zahraničí. Po novom si zákazníci budú môcť aktivovať balíček Internet na deň v zahraničí, ktorý v sebe obsahuje separátne dáta pre pohodlné surfovanie v krajinách EÚ a druhej Zóny,“ uviedla Martina Jamrichová, hovorkyňa spoločnosti O2.

O2 Roaming 01a
ZDROJ | O2

Eurotarifa

Nová regulácia zo strany EÚ vtúpi do platnosti už o dva dni, 30. apríla 2016 a má zabezpečiť zvýhodnenie využívania roamingu. Ceny hovorov, SMS a MMS budú v O2 účtované domácimi cenami.

K týmto cenám budú pripočítané príplatky vo výške nepresahujúcej 0,06 € za minútu hovoru, 0,024 € za SMS a 0,06 € za MMS alebo 1 MB, s výnimkou Diamantového O2 Paušálu, kde budete volať a dátovať prvých 100 MB a 100 min. zadarmo, potom vo výške príplatkov.

Roamingové služby EU Pas, EU Pas na deň a EU Internet budú k 30. 4. 2016 zrušené.

Internet na deň v zahraničí

Nový roamingový balíček Internet na deň v zahraničí, tiež platný od 30. apríla, obsahuje samostatné dáta pre EÚ a pre krajiny v Zóne 2. V EÚ internetový balíček obsahuje 50 MB a v druhej Zóne 10 MB. Balíčky v sebe zahŕňajú automatickú obnovu dát, ktorú si však môžete deaktivovať.

O2 Roaming 04a
ZDROJ | O2

Nové zóny

Operátor O2 zároveň upravuje aj rozdelenie krajín do zón. Zóna 2 bude po novom zahŕňať USA, Kanadu i Švajčiarsko. V Rusku, Thajsku, Izraeli a na Filipínach budú upravené ceny hovorov. V tejto zóne môžete využívať nový dátový balíček 10 MB za 2 €.

Služba Datalimit

Vyššie uvedené zmeny majú za následok aj úpravu služby O2 Datalimit. K existujúcim notifikáciám, ktoré vás upozorňujú na prekročenie hranice 40 a 50 eur, pribudne ešte ďalšia, a to po prekročení 300 €. SMS bude mať len informačný charakter, surfovať budete môcť aj naďalej.

ZdrojO2

Komentáre k článku