O2 spúšťa volania cez Wi-Fi siete, VoWi-Fi

ZDROJ | Motorola

Keď pred tromi rokmi Orange predstavil možnosť volania cez Wi-Fi siete, konkurencia riešila VoLTE. Teraz však podobnú službu, volania cez Wi-Fi sieť, spúšťa aj operátor O2. Nebude zadarmo, ako by sa mohlo z názvu zdať. Výhodou má byť ale dostupnosť volaní v O2 sieťou nepokrytých priestoroch.

ZDROJ | Thom Holmes (Unsplash)

Na čo je vôbec dobré VoWi-Fi? „Hoci O2 pokrýva 2G signálom takmer 100% a 4G signálom vyše 97% ľudí na Slovensku, stále sú miesta kam sa pre svoje fyzikálne vlastnosti nedostane, ako napríklad podzemné priestory, či prevádzky v odľahlých a neobývaných častiach krajiny. Ak má zákazník jedno z podporovaných zariadení, 4G LTE SIM kartu a je prihlásený do WiFi siete, spojeniu s blízkymi už nič nebráni. Zoznam podporovaných zariadení budeme neustále rozširovať,“ uviedla Tereza Molnár, hovorkyňa O2.

Aj v prípade O2 platí, že pokiaľ budete v pokrytí Wi-Fi siete s dostatočnými parametrami, bude váš smartfón automaticky využívať túto sieť. Akonáhle sa zo siete odpojíte, napríklad kvôli strate signálu, hovor bude bez prerušenia prepnutý do 4G siete. Žiaľ, v prípade prepnutia do 3G, alebo 2G siete sa hovor preruší. VoWi-Fi je viazaná na 4G/LTE sieť.

ZDROJ | Sony

Aktivácia služby prebehne automaticky, ak budete mať jedno z podporovaných zariadení s najaktuálnejšou verziou softvéru spolu so 4G LTE SIM kartou. Stačí sa len pripojiť do WiFi siete a povoliť funkciu VoWiFi v nastaveniach siete na vašom zariadení tak, ako je tomu napríklad pri službe VoLTE (Voice over LTE).

Volania cez VoWiFi sú započítané ako štandardné hovory a zahŕňajú prepojovacie poplatky, čiže cena volania je rovnaká ako cena volaní v rámci programu, ktorý zákazník využíva. Zároveň VoWiFi volania nemajú žiadny vplyv na objem prenesených mobilných dát. 

ZDROJ | Samsung

Podporované smartfóny

Aktuálne O2 VoWi-Fi podporuje iba hŕstku smartfónov, a to, Motorola Edge+, Motorola One Fusion+, Motorola Moto G 5G Plus, Samsung Galaxy A40 Dual SIM, Xiaomi Redmi 9, Xiaomi Redmi 9A, Xiaomi Redmi 9C NFC a Xiaomi Mi 10 Lite.

Operátor však potvrdil, že podporované modely sa budú rozširovať.

ZDROJ | Samsung

ZdrojO2

Komentáre k článku