O2 Smart Box zvláda aj obsluhu smart gadgetov v domácnosti

ZDROJ | O2

Slovenské O2 po vzore českého súrodenca zaradilo do ponuky nový Wi-Fi router s rozšírenými funkciami – O2 Smart Box. Matná krabička s LED displejom vpredu slúži nielen na vytvorenie domácej WLAN siete, ale aj na ovládanie prvkov smart domácnosti.

recenziaO2 Smart Box je ukážkou smart jednoduchosti

Routru O2 Smart Box to ale na Slovensko celkom trvalo. V susednom Česku sa objavil už pred dvomi rokmi v roku 2017. Na rozdiel od modelu v Čechách, ten slovenský je o čosi výkonnejší. Zvláda rýchlosti do 1,74 Gbit/s v 5 GHz sieti 802.11ac. Celkovo má 3 dvojpásmové antény vo vnútri a jednu jednopásmovú externú anténu pre 5 GHz, konkrétne v zapojení 3×3 2,4 GHz a 4×4 5 GHz. Plusom má byť hlavne lepšie pokrytie aj väčšej domácnosti.

ZDROJ | O2

Okrem toho ale podporuje aj pásma 868,4 MHz a 869,85 MHz pre štandardy Z-Wave a Z-Wave Plus. Vďaka tomu je router schopný komunikovať so smart zariadeniami v domácnosti či kancelárii. O2 má v ponuke smart zásuvku (74 €) a senzor na dvere/okno (zatiaľ bez ceny). Ostatné smart zariadenia si ale môžete dokúpiť prakticky kdekoľvek, kde predávajú smart gadgety do domácnosti.

ZDROJ | O2

Pre sieťové prvky sú pripravené 4 gigabitové Ethernet porty. K dispozícii je aj USB 3.0 port pre externý disk.

ZDROJ | O2

Na Slovensku bude dostupný len pre nových zákazníkov O2 Internetu na doma (Biely, Modrý, Strieborný, Zlatý) s externou anténou od tohto mesiaca. O2 Smart Box nie je podľa operátora len modem, ale môže byť aj srdcom inteligentnej domácnosti. Okrem pripojenia zabezpečovacích senzorov a detektorov rizík má dokonca zabudovanú meteostanicu a zobrazenie aktuálneho času. Tieto informácie sa zobrazujú na prednom displeji s uhlopriečkou 3,5″ a rozlíšením 320 x 480 px.

ZDROJ | O2

O2 Smart Box má byť dostupný za 3 € mesačne s využitím bonusu na zariadenie pri viazanosti na 24 mesiacov. Inštalácia zariadenia Smart box je však vykonávaná technikom a je spoplatnená sumou 35 €.

Smart Wi-Fi router je možné ovládať aj cez appku (Android aj iOS). V nej je jednoduchá správa smart zariadení pripojených k routru a taktiež Wi-Fi siete. Chýbať by nemala ani možnosť správy Wi-Fi siete hlavne zo strany rodičov pre deti.

Cez appku je tiež možné v rozšírenej realite sledovať pokrytie a kvalitu Wi-Fi siete v domácnosti.

ZDROJ | O2

ZdrojO2

Komentáre k článku