O2 paušály v EÚ využijete rovnako ako doma. Poznáme detaily!

ZDROJ | Incipio

Operátor O2 ukázal, ako zohľadní novú reguláciu Európskej únie. Po novom budete môcť v Európe využívať svoje predplatené balíky rovnako ako doma. Zmena predstavuje zrušenie príplatkov v roamingu v krajinách Európskej únie, v Nórsku, Lichtenštajnsku a na Islande.

Pozrite siOd 15. júna v EÚ nebudeme platiť žiadne roamingové poplatky

„Počnúc 13. júnom prinášame vylepšenú ponuku našich paušálov, ktorá zohľadňuje novú reguláciu Európskej únie. Zákazníkom chceme priniesť skutočný benefit zo zrušenia roamingových poplatkov, preto budú môcť volať, SMSkovať a využívať svoj dátový balík v celej EÚ ako doma,“ povedal Igor Tóth, marketingový riaditeľ O2.

Volania, SMS a dáta pri O2 Paušáloch, O2 Fér, O2 Voľnosť

Všetky prichádzajúce a odchádzajúce hovory, rovnako ako SMS, budú po novom bez roamingových príplatkov, takže ich budete môcť využívať za rovnaké ceny, ako keď ste doma a to pri O2 Paušáloch, O2 Fér, ale i novinke O2 Voľnosť. A to presne od 13. júna 2017, teda ešte 2 dni predtým, ako vstúpi do platnosti regulácia Európskej únie.

Pri dátach bude platiť rovnaký princíp. Každý z vás bude môcť využívať dáta bez príplatku v rovnakom rozsahu, ako je ich základný objem dát v rámci O2 Paušálov. Ak máte súčasťou O2 Paušálu napríklad 2 000 MB dát, môžete rovnako v EÚ minúť 2 000 MB dát.

Ruší sa však Diamantový O2 Paušál, ktorý v prípade nových paušálov nemá roamingový význam, keďže každý O2 Paušál už ponúkne možnosť komunikácie v roamingu bez príplatkov.

Pozrite siRoaming v EÚ podľa Telekomu – nič nemeníme, v EÚ ste ako doma

Po prečerpaní dát v rámci O2 Paušálu si budete môcť dátový balík obnoviť za rovnaké ceny ako doteraz. O prečerpaní balíku dát v zahraničí budete informovaní prostredníctvom SMS a začne sa vám účtovať príplatok 0,00924 eura za 1 MB. Dátovanie spomalenou rýchlosťou nebude v roamingu možné, služba Datalimit ostáva zachovaná.

Ako je to v praxi pri obnovení dát v rámci O2 Paušálu? Ak máte napríklad balík dát 2 000 MB v rámci vášho O2 Paušálu a v EÚ ste z neho minuli len 500 MB, po obnovení balíka môžete v krajinách EÚ stále minúť 1 500 MB dát. O2 však prestáva podporovať aj dátový balíček XXL.

Zmeny pri programoch O2 Dáta

Ak využívate paušály O2 Dáta, budete mať v zahraničí k dispozícii menší objem dát ako je váš základný balík. Pri Modrých O2 Dátach budete mať tak v zahraničí k dispozícii bez príplatku 3,3 GB dát, pri Strieborných O2 Dátach 4,4 GB dát a pri Zlatých O2 Dátach 6,5 GB, a to ak nevyžijete bonus na zariadenie.

V prípade využitia bonusu na zariadenie budete mať pri paušáloch O2 Dáta v zahraničí k dispozícii bez príplatku 2,6 GB, 3,3 GB a 5 GB dát.

Internet na deň

Služba Internet na deň ostáva nezmenená, teda za poplatok 0,50 € máte k dispozícii 250 MB dát. V krajinách EÚ si však za každý 1 MB priplatíte 0,00924 €. Preto aj samotný operátor odporúča aktiváciu niektorého z jeho dátových balíčkov.

Všetky zmeny nastanú počnúc 13. júnom 2017 a to pre všetkých 1,9 milióna zákazníkov operátora. Podľa informácií O2 až 900 tisíc zákazníkov ročne do zahraničia vycestuje, a približne 100 000 z nich je v zahraničí mesačne.

ZdrojO2

Komentáre k článku