O2 motivuje vodičov k zodpovednosti dátami navyše

Mobilný operátor O2 v spolupráci so slovenským Sygicom predstavil navigáciu, ktorá vyhodnocuje mieru bezpečnosti vašej jazdy. Ak jazdíte zodpovedne, odmení vás.

https://youtu.be/QOAsY1Z7ef8

Mobilný operátor O2 dnešným dňom spustil vo vernostnej aplikácii O2 Extra výhody (Android, iOS) navigáciu. Tá je pripravená v spolupráci so spoločnosťou Sygic, od ktorej má mapy. Navigácia je zadarmo dostupná pre všetkých zákazníkov O2.

Rozšírenie vernostnej aplikácie od O2 vyhodnocuje bezpečnosť jazdy na základe prekročenej rýchlosti, či interakcie šoféra s displejom mobilného telefónu. Po každej jazde dlhšej ako 500 metrov vyhodnotí bezpečnosť jazdy v bodovom rozmedzí 0 až 100. Čím bola jazda bezpečnejšia, tým viac bodov šofér získa. 

Pozrite siO2 totálne mení pohľad na Zlatý a Platinový O2 Paušál. Výrazne navyšuje dáta

Ak jazdil šofér počas celého mesiaca zodpovedne, to znamená mal priemerne aspoň 80 bodov, odjazdil 10 a viac jázd a najazdil 150 a viac kilometrov, operátor ho odmení 1 GB dát. Aby aplikácia dokázala jazdu vyhodnotiť, stačí, aby bola zapnutá. Navigovanie nie je podmienkou, stačí pustiť free ride mode.

Získavať dáta bezpečnou jazdou môžu vodiči do konca marca 2020 na území Slovenskej republiky. Navigáciu nemusíte sťahovať, počas týchto dní sa vám aplikácia O2 Extra výhody automaticky aktualizuje a novinka sa objaví v menu. Počas roku by mali pribudnúť ďalšie funkcie, operátor ich však zatiaľ nekonkretizoval. 

Mobilný operátor sa bezpečnosti na cestách venuje ako téme. Okrem aplikácie, ktorá odmeňuje zodpovedných vodičov, sa zaviazal neumiestňovať reklamu na billboardy a bigboardy pri rýchlostných komunikáciách. 

Komentáre k článku