O doprave: Waze ostal neprekonaný

ZDROJ | odoprave.infoO doprave

Aplikácia O doprave je v posledných dňoch často skloňovaná v dôsledku jej nepoužiteľnosti a vyhodených peňazí daňových poplatníkov. Je však skutočne hodná digitálneho koša?

Zelený dizajn aplikácie síce nepatrí medzi tie najlepšie, no nie je ani najhorší. Jeho doménou je jednoduchosť a relatívna prehľadnosť.

O doprave O doprave

Aplikácia si nevyžaduje listovanie nastaveniami pred prvým použitím, no ak by vás zaujímalo, čo všetko je možné nakonfigurovať, budete milo prekvapení. Napríklad v ponuke nájdete výber bodov záujmu či voľbu preferovanej kalkulácie trasy.

O doprave O doprave

Jedným z najdôležitejších nastavení je veľkosť okruhu v kilometroch. Maximálna hodnota vám sprístupní údaje o aktuálnej situácii na cestách do vzdialenosti 50 km.

Po kliknutí napríklad na policajnú hliadku vám systém zobrazí komplexný popis, ktorý je však podľa mňa až zbytočne rozsiahly a predovšetkým interpretovaný malými písmenami.

Pozrite siSolar Impulse 2 – Bude letecká doprava poháňaná slnkom?

O doprave O doprave

Za zmienku stoji aj rozbaľovacia ponuka v pravom hornom rohu obsahujúca napríklad sekciu Užitočné informácie, v ktorej sa dozviete, aká je napríklad minimálna hĺbka dezénu a kedy prezuť na zimné pneumatiky.

O doprave O doprave

Ako som spomínal, aplikácia skutočne poskytuje množstvo užitočných informácií, ale žiaľ ich použiteľnosť v praxi je nízka.

Predovšetkým dizajn mapy je zastaralý a pôsobí neprofesionálne. S tým je spojená aj možnosť plánovania trasy, ktorej význam som asi úplne nepochopil.

Pozrite siHERE chce mať najaktuálnejšie dopravné informácie

O doprave O doprave

Tí, čo používajú populárnu aplikáciu Waze, určite vedia, na čo narážam. Keďže appka O doprave ponúka zadanie destinácie cesty, no chýba jej navigácia.

O doprave O doprave

Teda z praktického hľadiska asi nebudete používať dva smartfóny alebo navigáciu a aplikáciu v telefóne súčasne. Ak aj áno, tak po chvíli sa určite rozhodnete pre nainštalovanie appky Waze, ktorá v prvom rade používa moderný dizajn a navigáciu spojenú s ľahko čitateľnými výstrahami aj počas jazdy.

Ešte bonus na záver. Systém dodala spoločnosť Slovak Telekom za 14,2 milióna eur. Podľa ministra bude ročná prevádzka systému stáť ďalších 1,5 milióna eur (vrátane webového rozhrania). Aspoň že aplikácia je zadarmo :) .

O doprave

O doprave59%

Veľkosť:
36,41 MB
Platforma:
Android 4.0.3 a novší, iOS 7.0 a novší
Cena:
0,00 €

Aplikácia síce ponúka množstvo informácií, no ich reálne použitie je možné len pred jazdou, keďže s navigáciou nemôžete rátať.

 

Komentáre k článku