NVIDIA SHIELD TV dostáva aktualizáciu 6.3, ktorá prináša viaceré novinky

NVIDIA SHIELD TV prešla podrobným testom v našej recenzii a zhodnotili sme aj, ako obstála po dlhodobom používaní. NVIDIA na tejto konzole neustále pracuje a najnovšie pre ňu vychádza softvérová aktualizácia 6.3.

Medzi hlavné novinky patrí vylepšenie aplikácie Plex, ktoré umožňuje nahrávanie televízneho vysielania, z ktorého sú automaticky odstránené reklamy. Vylepšení sa dočkala aj aplikácia VLC, ktorá po novom podporuje 360-stupňové videá a tiež umožňuje prehrávať video cez funkciu obraz v obraze. Prehrávané video je teda možné vyňať do plávajúceho okna a počas prehrávania môžete používať iné aplikácie.

Noviniek sa dočkali aj fanúšikovia hudby, ktorým k službe Spotify pribudol už aj Tidal. Ten je samozrejme známy streamovaním bezstratovej hudby. Pre hráčov do ponuky Google Play pribudla hra Oddworld: New ‚n‘ Tasty, ktorú si môžu zakúpiť za 7,49 €.

NVIDIA sa touto aktualizáciou zamerala aj na opravu chýb a medzi tie najhlavnejšie patrí zaplátanie bezpečnostnej zraniteľnosti Spectre. Aktualizované boli aj diaľkové ovládače, ktoré by mali byť teraz citlivejšie. Aktualizácia tiež rieši problémy s nabíjaním ovládačov.

Pozrite siNVIDIA BFGD – vysnívaný monitor pre každého hráča

Pribudla tiež podpora formátu videí YUV 8 Bit BT 220 a nový režim kompatibility USB pre používateľov s pripojeným USB príslušenstvom/úložiskom pre zlepšenie výkonu bezdrôtového a Bluetooth pripojenia.

ZdrojNVIDIA

Komentáre k článku