NVIDIA Quadro M6000 s neuveriteľnou 24 GB pamäťou

ZDROJ | NVIDIA

Nadpis hovorí jasne, najnovšia verzia profesionálnej grafickej karty od spoločnosti NVIDIA Quadro M6000 disponuje až 24 GB video pamäťou, no nie je určená pre hráčov. Pred týždňom sme vám priniesli informáciu o novej karte Radeon Pro Duo, no tento týždeň, spoločnosť NVIDIA ukazuje svoju silu.

NVIDIA priniesla v roku 2015 Quadro M6000 osadenú 28-nm GM200 CPU s 1140MHz frekvenciou jadra s technológiou Boost na trh profesionálnych grafických kariet. O rok neskôr Quadro prichádza s lepšími parametrami a dvojnásobnou kapacitou video pamäte.

NVIDIA Quadro M6000-12
ZDROJ | NVIDIA

Minuloročná verzia využívala 12 GB video pamäť tvorenú 24 x 4 Gb konfiguráciou, vtedy obrovská použiteľná pamäť, no stále to nebol využitý potenciál GM200 CPU. Tohtoročný model s dvojnásobnou video pamäťou a 3 072 CUDA jadrami s 384-bit zbernicou má jasne predurčený trh.

Spoločnosti ako Sony Pictures využívajú takéto profesionálne karty na svoje filmové efekty či rôzne iné náročné vizuálne efekty, ktoré novinka musí hravo zvládnuť. Zaujímavosťou však ostáva, prečo NVIDIA čakala až rok na využite maximálnej kapacity GM200 CPU.

Podobnými možnosťami disponuje konkurenčná AMD so svojou 16 GB FirePro W9100, ktorá tiež využíva zatiaľ len polovicou maximálnej kapacity. V najbližšej dobe môžme očakávať predstavenie novej verzie už s 32 GB video pamäťou.

NVIDIA na svojej press konferencii tiež predstavila nové možnosti nastavenia teploty a frekvencie pravdepodobne vďaka novému firmveru. Ako je aj zvykom, nové profesionálne NVIDIA karty (Quadro & Tesla) disponujú väčšou paletou nastavení v oblasti výkonu, ako máme možnosť vidieť v bežných modeloch.

NVIDIA Quadro M6000 profesionálna grafická karta určená hlavne pre CGI (Počítačom Generované Obrazy) efekty bude stáť, ako aj minuloročný model, 5 000 amerických dolárov.

NVIDIA Quadro M6000
ZDROJ | NVIDIA

ZdrojNVIDIA

Komentáre k článku