NVIDIA predstavila Titan V, najvýkonnejšiu grafickú kartu na trhu

ZDROJ | NVIDIA

Spoločnosť NVIDIA rada prekonáva rekordy s grafickými kartami Titan. Do tejto série najnovšie pribudla karta Titan V, ktorá s architektúrou Volta prináša výkon 15 TFLOP.

https://youtu.be/NPrfiOldKf8

Karta NVIDIA Titan V je postavená na 12nm architektúre Volta, ktorú spoločnosť predstavila ešte v máji tohto roku. Karta má obsahovať 21,1 miliárd tranzistorov, 12 GB HBM2 pamäte a 5 120 jadier, vďaka čomu by sme mali dostať výkon 15 TFLOP.

Oproti predchádzajúcej generácii Titan Xp sme sa tak dostali z 16nm architektúry na 12nm a vylepšená bola aj zbernica z 384-bitov a priepustnosťou 547,6 GB/s na 3 072-bitovú zbernicu a priepustnosť 652,8 GB/s. Spotreba by mala byť rovnaká, ako v prípade Titanu Xp, čiže 250 W. Čistý výkon za jednu generáciu stúpol o 2,9 TFLOP.

ZDROJ | NVIDIA

Pozrite siZNAČKY | NVIDIA – ako sa z malej spoločnosti stal líder na trhu

Za poriadny výkon sa platí, čo v prípade Titan V znamená cenu 2 999 dolárov. NVDIA s touto kartou ale nemieri na hráčov, ale najmä na vedcov a výskumníkov, ktorí môžu výkon karty využiť na náročné výpočty či hĺbkové učenie. Karta je v predaji v čiernej a zlatej farbe od dnešného dňa.

ZdrojNVIDIA

Komentáre k článku