NVIDIA Geforce Now: už nepotrebujete výkonný hardvér na náročné hry

NVIDIA Geforce Now

Americká spoločnosť NVIDIA predstavila na výstave CES 2017 v Las Vegas novú službu NVIDIA Geforce Now pre počítače a Mac zariadenia, ponúkajúcu takzvané ,,cloud“ hranie.

Blížiace sa herne tituly požadujú výkonný a v mnohých prípadoch aj finančne náročný hardvér, ktorý si ale každý hráč nemôže dovoliť. To sa NVIDIA rozhodla zmeniť.

Pozrite si9 blížiacich sa najzaujímavejších herných titulov

Známy výrobca grafických kariet predstavil na výstave CES 2017 zaujímavé a pre niektorých z vás aj očakávané riešenie. Novo predstavená služba NVIDIA Geforce Now však nebude lacná, ako by ste možno očakávali.

Prvý háčik sa objavil v momente, keď hovorca spoločnosti priniesol informáciu o nutnosti vlastnenie hry, ktorú budete možno aj vy chcieť hrať. Teda z praktického a zároveň finančného hľadiska sa najnovšie herné tituly pohybujú v prvých dňoch na sumách dosahujúcich až 50 eur, čo nie je určite málo.

Avšak aspoň čiastočnou výhodou a logickým krokom je podpora platformy Steam, Origin, uPlay, GOG.com a Battle.net, teda zakúpené hry si budete môcť zahrať v budúcnosti už aj na vlastnej zostave.

Pozrite siSuperpočítač NVIDIA pre autonómne autá má výkon ako 150 MacBookov

Následne potom sa hra spustí na serveroch NVIDIA GRID, ktorých prevádzka vám bude účtovaná hodinovou sadzbou. Práve v tomto momente prichádza druhý a zároveň najväčší problém.

Služba vás bude stáť až 25 dolárov (približne 24 eur) za 20 hodín hrania. Ak by ste boli ochotný hrať len 2 hodiny denne počas celého roka, vyšlo by vás to na 912 dolárov (približne 866 eur). S tým, že jedna hodina hrania na NVIDIA GRID serveroch stojí v prepočte na našu menu takmer 1,2 eura.

Služba NVIDIA Geforce Now pre PC a Mac používateľov bude spustená už v marci tohto roka.

NVIDIA Geforce Now
ZDROJ | Engadget

Okrem toho ešte spoločnosť predstavila možnosť streamovania hier prostredníctvom NVIDIA GeForce Experience aplikácie priamo na sociálnu sieť Facebook (samozrejme iba s NVIDIA grafickou kartou). Spoločnosť však nepriniesla dátum uvedenia do praxe.

ZdrojNvidia

Komentáre k článku